Skocz do zawartości

ByteMix


Easeful

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: ByteMix

 

Gatunek: platformówka ;s

 

Opis: Napisałem sobie taki BajtMiks co gruntownie szyfruje pliki pod danym hasłem w postaci stringa. Sposób szyfrowania jest tak posr**ny, że kaplica z rozszyfrowaniem bez znajomości hasła, chociaż wiadomo - wszystko da się zrobić.

 

Download: https://gmclan.org/up6160_4_ByteMix.html

Rozmiar pliku: 1392KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Easeful (Michaś; Mazo)

Fabuła:
Easeful (Michaś; Mazo))

Grafika:
GM

Muzyka:
Rob Westwood

Screeny:

conajmniej 2

to tylko program, w dodatku jest jeden room.. no dobra dwa, ale ten pierwszy jest niewidzialny, przeznaczony do inicjacji

 

scr.png

 

P.S. - Zapomniałbym dodać, że dzięki kompilacji w jakże szybkim GM'ie, szyfrowanie-deszyfrowanie pliku o wadze 10MB zajmuje na oko 1,5 do 2 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Brzydkie i mi się nie przyda, ale oceny nie wystawiam.

 

 

edit: no i do czegoś takiego gm raczej nie jest potrzebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

coś takiego mogles zrobic w cpp + wxwidgets

bo w programie takim to i tak tylko jakieś liczenie + zapisywanie do pliku, a grafiki wyswietlanie/fizyka brak, więc po co ci silnik, skoro pusty plik gma ma 2,2mb i do tego jest super wolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

string_char_at() - stringi to tablice charów. odwołujesz się do odpowiedniej komórki. char a=str[x].

ord() - rzutujesz chara na inta. int a=(int)( c)

chr() - rzutujesz inta na chara. char c=(char)(a)

 

Nie ma funkcji jako takich, bo po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AntY

Po co usiłujesz coś przestawiać?

Ja np. nie każe wam przechodzić na Linuxa mimo, że jest lepszy od Windowsa, bo będą pytania typu "3Y! y4|< órócH0M1ć Pl1|< 3x3? " Używa chłopak GML'a, niech używa :P

 

Ale mogłeś dać szyfrowanie GnuPG, wtedy ciężej byłoby odszyfrować dany plik

 

Dodatkowo był DLL, UltraCrypt, który pomoże :)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Bo narzeka na prędkość gma, pokazuje mu alternatywe

 

tak btw to ciekawe pytania, jakbym narzekał na winde to mógłbyś zasugerować linuxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz c#, ono do tego typu programów jest śmiem stwierdzić nawet wygodniejsze niż gml(na stringu operujesz np. zmienna.Replace("old", "new"). Z tym, że tam string to string, nie tablica charów jak w cpp), wszystko masz w gotowych klasach których nazw zwykle nie da się domyślić, jedyną oczywistą funkcją której brak na razie doznałem jest sleep() - no ale to nie problem sobie napisać :P

 

Nie wiem jak to dokładnie stoi z samym szyfrowaniem - zauważyłem tylko, że przy szyfrowaniu tekstu "test\ntest\n..." nowy plik dość szybko się zapętlił (niezależnie od długości klucza), a takie coś raczej nie powinno mieć miejsca... ; )

 

Jest tyle dobrych algorytmów - bierz se jeden z nich + normalny język, zrób jakiś wygodny programik obsługiwany np. z menu kontekstowego, to to będzie miało jakiś sens, bo teraz - nie ma.

 

Ed: Na dodatek zrobiłeś beznadziejną pętlę i nie da się przesuwać/minimalizować okna programu przy szyfrowaniu : /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...