Skocz do zawartości

Żołnierze


Cover

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam spritów polskich żołnierzy z II Wojny Światowej do Top Down.

Dokładniej:

Żołnierz, który chodzi bez broni w ręku

Żołnierz, który chodzi z Thompson

Żołnierz, który chodzi z MP40

Żołnierz, który chodzi z Colt'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskich żołnierzy z II Wojny Światowej

Żołnierz, który chodzi z Thompson

Pistolet maszynowy Thompson, znany także jako Tommy gun ? amerykański pistolet maszynowy produkowany przez firmę Auto-Ordnance, rozsławiony w czasach prohibicji w Stanach Zjednoczonych, kiedy bardzo często ?występował? w filmach jako broń zarówno gangsterów, jak i policji. Szczególnie popularny wśród żołnierzy USA podczas II wojny światowej

mp40 i colt to jeszcze, bo może być to gra o partyzantce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mp40 i colt to jeszcze, bo może być to gra o partyzantce

 

 

nie przesadzaj, niektórzy polscy partyzanci także mieli thompsony. Słyszałem relację świadka który mówił że w 1944 roku amerykanie przelecieli nad Warszawą i zrzucili polakom trochę rekwizentów w tym karabiny M1 Garand i Thompsony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem, ale thompson raczej kojarzy się z aliantami itp. niż z polską, nie sądzisz?

a zapasy amerykanów w większości były wychwytywane przez niemców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi raczej o amerykańców, desant na normandię itp.

po prostu thompson nie był tak popularną bronią w polsce i imho dziwnie to wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię, że nie brali

akurat nie zagłębiałem się w ten temat, ale mniemam iż nie było ich za dużo

poza tym, oglądałem trochę polskich wojennych filmów i więcej tam było kradzionych (?) niemieckich (o, może lepiej przechwyconych) oraz ruskich broni niżeli thompsonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee?

nadal jestem w przekonaniu iż thompson nie był popularną bronią polaków, poza tym nie gubię i nic nie namieszałem :)

no, może tylko z aliantami i polakami którzy brali udział w desancie, ale nie o tym mowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thompsony i tak były niechętnie używane przez armię amerykańską, ponieważ broń automatyczna była 'niehonorowa', jednak gdy Niemcy zaczęli stosować czterdziestki czy czterdziestki czwórki, amerykanie byli zmuszeni wprowadzić je do wyposażenia. Polacy używali wszystkiego co było pod ręką, nie mieli własnej broni to używali brytyjskich stenów, amerykańskich thompsonów i garandów, kar98, mp40, parabelki, jakieś tokarevy, coltów .45 raczej się nie spotykało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszą bronią były raczej steny smile.gif

dokładnie, tak samo mówiła taka babka w muzeum powstania warszawskiego

również takie stenopodobne które sami wyrabiali (tu głównie powstanie warszawskie)

nawet z takiego strzelałem, ale bez amunicji :{

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieli własnej broni to używali brytyjskich stenów, amerykańskich thompsonów i garandów, kar98, mp40, parabelki, jakieś tokarevy, coltów .45 raczej się nie spotykało...

Polacy podczas Wojny nie mieli własnej broni i używali tego co znajdą. Zazwyczaj to była NIEMIECKA broń. I tu cię muszę zmartwić bo właśnie używali takiej broni jak Kar98, mp40 czy Luger...

 

Wtedy 3/5 Polaków było partyzantami... Szkoda gadać... Jeszcze niektóre szkody po tych nazistach są, i będą.

<CENZUROWANE>

 

 

Ooops... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...