Skocz do zawartości

Stworzenie gry w stylu GTA jak to zrobić ?


Wojo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć możecie mi pomóc ?? mam parę pytań oglądałem FAQ i znalazłem ruch z GTA działa wszystko dobrze tylko mam pytanko bo mam animacje ruchu i jak mam ją przerobić że podczas chodzenia była wyświetlana jak normalnie w GTA 2 bo na razie do ludzik jeździ i jak mam tą animacje wsadzić aby działało tak samo chcę ze strzelaniem i uderzeniem o i proszę o podanie w przykładzie dziękuję.

 

Nigdy nie nazywaj tematu "Pomoc", "Help me!" itp. Tytuł tematu powinien być "mówiący" czyli taki, który od razu po przeczytaniu informuje o poruszanym w nim problemie.

gnysek

 

Przepraszam i już zmieniłem nazwę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzik jeździ? ale co samochodem i chcesz żeby chodził? kurde chcesz gotowca silnika poruszania się całego praktycznie. do wyświetlania animacji/ określonej grafiki/spritów używasz sprite_index. tzn. jeśli naciśniesz strzałkę w lewo zmieniasz direction obiektu i sprite_index = sprite_idzie_w_lewo.. coś takiego. a masz chociaż cokolwiek w tym swoim prywatnym projekcie niestety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzik jeździ? ale co samochodem i chcesz żeby chodził? kurde chcesz gotowca silnika poruszania się całego praktycznie. do wyświetlania animacji/ określonej grafiki/spritów używasz sprite_index. tzn. jeśli naciśniesz strzałkę w lewo zmieniasz direction obiektu i sprite_index = sprite_idzie_w_lewo.. coś takiego. a masz chociaż cokolwiek w tym swoim prywatnym projekcie niestety?

na razie grafikę a chodzi mi że ludzik nie ma animacji poruszania nogami tylko tak jakby auto najlepiej jakbyś dał mi silnik ja bym sobie to zobaczył i dodał to co potrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzenie:

 

na klockach np.:

Left pressed/jakieś tam akcje oraz Change sprite

 

i wtedy zaznaczasz ta animacje.

 

i jak wciskasz LPM to on ci chodzi zarówno jak i wyświetla animacje :thumbsup:

 

Mam nadzieję, że pomogłem...

nie chodzi mi o ruchy al'a pac man tylko jak w normalnym GTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://gmclan.org/up2621_11_gun_engine_v6_0_2.html

 

znalazłem na dysku nie mam pojecia kogo to niestety przykład, ale tu znajdziesz wszystko co chcesz

Wielkie thx ale czy mógłbyś to przerobić i skasować zbędne części aby działało na wersję lite ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...