Skocz do zawartości

Niewidzialny kolor


uzu13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, czy da się zrobić coś takiego, że jak rysuję sprite'a, i mam np. niewidzialny kolor czerwony, to czy da się jeszcze rysować drugim niewidzialnym kolorem ale np. zielonym. I potem w obiektach dać im jakieś funkcje czyli np. kolizja z czerwonym kolorem dzieje się to, a z zielonym dzieje się to. Jak tak się nie da to może coś innego w podobny sposób można zrobić, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Tak jak ty chcesz się nie da. Zależy o co ci chodzi, bo można sprawdzać odległość i gdy jakaś tam to kolizja z czerwonym, a jak jakaś tam to z innym :P

 

@Edit: On nie jest niewidzialny, tylko GM 7 i niżej widzi go jako przeźroczystosć, w GM8 już jest obsługa przeźroczystości, więc tam kolor "nie znika".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zrobic draw_circle/rectangle/roundrect wokół obiektu z którym ma zajść kolizja, lub swojego i dać mu alpha=0 albo poprostu dodajesz obiekt z maską takiej wielkości i inny obiekt z większą/mniejszą maska, które podążają za obiektem i z nimi robisz kolizje

 

moge ci przykład zrobić jak chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odległościami to wiem ale nie o to mi chodzi. Robię objekt BOT, on ma sobie chocić i chodzić, i jak jest odwrócony do mnie plecami to mnie nie widzi, a jak twarzą to widzi i dzieje się akcja. Jak jest plecami odwrócony i ja strzelę, on to słyszy( i tu właśnie odległości wykorzystuję) i dzieje się akcja. Chodzi mi o to abym mógł do niego podejść gdy jest odwrócony plecami, a jak twarzą to widzi mnie i strzela.

 

Na 1 przykładzie, ide do bota i nic się nie dzieje.

Na 2 przykładzie jestem w polu widzenia bota, ale on jest plecami odwrócony i nic się nie dzieje.

Na 3 przykładzie jestem w polu widzenia bota, on jest twarzą odwrócony do mnie i ma się wykonać jakaś akcja.beztytuuzll.png

 

Edit: pisałem jak eltix pisał:D

PS: elitix, jak byś mogł to zrób przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do niewidzialnego koloru to po prostu daj biały. GM widzi go jako niewidzialny a to bardzo użyteczne w moich grach

Cierp!

 

Panie, nie wiesz o co on pyta a się wypowiadasz i to na dodatek wygadujesz jakieś herezje. Kolor przezroczysty to nie zawsze biały. To kolor znajdujący się w lewym dolnym rogu sprite'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...