Skocz do zawartości

Problem z komputerem


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Otóż przed chwilą wyszedłem od sąsiada lekko zdziwiony... Sąsiad miał problem nie działa mu net pogrzebaliśmy nic no to otworzyliśmy kompa wyjąłem jego kartę sieciową i włożyłem swoją. Komp podczas ładowania systemu zresetował się ale po ponownym uruchomieniu niby wszystko było OK. Jednak spostrzegliśmy się że tejże karty w ogóle nie widzi. Wymontowałem i zamontowałem jego w tym samym czasie sąsiad odczepił wentylator z radiatorem i wyczyścił go... I tu bardzo się zdziwiłem...

Po włączeniu kompa nie włączył się monitor trzeba było włączyć go ręcznie, jednak pali się kontrolka na stacji światełkiem ciągłym (nie ustaje tak jakby czytał 10 płyt na raz) a kontrolka HDD to samo. ;-/ karta sieciowa bez reakcji...

 

1. Czy odłączenie radiatora może mieć z tym związek?

2. Co innego mogło się zepsuć/odczepić?

3. Jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna się zapewne spaliła... Gdy podłączyliśmy dysk po prostu z zasilacza bez makaronów dysk wystartował, jednak gdy podłączyliśmy makaron dysk milczy.

 

"w tym samym czasie sąsiad odczepił wentylator z radiatorem i wyczyścił go"

"W tym leży pewnie kłopot"

 

A tam jest może jakieś zabezpieczenie? Jak radiator nie wejdzie na kompa to może się nie włączyć?... ALE SKORO DYSK NIE DZIAŁA TO MOIM ZDANIEM JEST TO PŁYTA ;-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...