Skocz do zawartości

Jak wypakować plik .spr ?


Ksuri

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wypakowaniu pliku .spr

Znalazłem na tej stronie pewien artykuł który utwierdził mnie w przekonaniu ,że wasza społeczność może mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Owy plik pochodzi z gry Phobos Online(obecnie w fazie testów).

Kiedy szukałem informacji na ten temat w google znalazłem paru ludzi mających podobny problem do mojego.

Z ich postów dowiedziałem się kilku cennych informacji które mogłyby wam pomóc w rozwiązaniu tej sprawy:

 

-Dane pliku .spr

 

-Cytaty:

SPR - pliki spriteów, kiedyś robiono na ich podstawie animacje jednostek (np. gra Dark Colony), ogólnie rzecz biorąc są to pliki

 

graficzne.

Pamiętaj, że wiele plików jest robiona w taki sposób by nikt inny nie mógł ich edytować, np. Dark Colony ma pliki SPR, są to obrazy,

 

ale nie otworzysz to w żadnym normalnym programie, chyba, że dostaniesz go od twórców, lub zostanie złamane sposób kodowania pliku.

Przede wszystkim sprawdź czy gra jest opensourcowa czy nie. jesli nie to wątpię żeby Ci się udało, możliwe ze autorzy opracowali jakiś

 

swój format. jesli to opensource to pogrzeb w kodzie i zobacz jak pliki graficzne sa zapisywane.

 

Plik pochodzi z gry podobnej do Tibii więc wypróbowałem już wszystkie sprite extractory zrobione pod Tibie, lecz niestety zawiodły.

Nie udało się również z podobnymi programami do innych gier(Wychodzi na to ,że trzeba stworzyć do Phobosa jakiś osobny ;/ ).

Wydaje mi się ,że twórcy zaszyfrowali w jakiś sposób ten plik i być może da się go otworzyć za pomocą innych plików z tej gry (np. .exe) i hex edytorów.

Dlatego podaje link do całej gry (zamiast tylko do pliku "phobos.spr"):

 

Download:

phobos.rar

 

Będę dozgonnie wdzięczny za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając twoje materiały, przeszukując sieć używając google, następnie yahoo oraz bing, szukając na portalach podobnej tematyki jak i tematyk zupełnie, totalnie odmiennych, z irytacji pytając proboszcza naszej parafi, panią hanie ze sklepu spożywczego, prezesową kółka gospodyń domowych oraz 3 innych egzorcystów którzy pokierowali mnie do demonologa który stwierdził jednoznacznie, że nie może Ci pomóc bo jest koniem.

 

A tak serio, bez narzędzia w którym to było "spakowane" i "edytowane" nie otworzysz tego... Masz to wytłumaczone jak na tacy. Zresztą widzę, że to marna kopia Tibii więc spróbuj użyć narzędzia do otwierania SPR od Tibii.

 

http://google.pl/ ułatwię Ci to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empirycznie i paradoksalnie zgadzam się z Pieter, aczkolwiek idąc tropem moich myśli, sugeruje Tobie Ksuri napisanie do twórców tej gry.

 

Edit 1.

"SPR - pliki spriteów, kiedyś robiono na ich podstawie animacje jednostek (np. gra Dark Colony), ogólnie rzecz biorąc są to pliki graficzne.

Pamiętaj, że wiele plików jest robiona w taki sposób by nikt inny nie mógł ich edytować, np. Dark Colony ma pliki SPR, są to obrazy, ale nie otworzysz to w żadnym normalnym programie, chyba, że dostaniesz go od twórców, lub zostanie złamane sposób kodowania pliku.

Dane pliku SPR

" cytat pochodzi z: http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=44693

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post1:

A tak serio, bez narzędzia w którym to było "spakowane" i "edytowane" nie otworzysz tego...

W takim razie jak tibijskim fanom udało się wypakować plik "tibia.spr"?

Skoro udało się z Tibią to być może uda się i z Phobosem : P

Zresztą widzę, że to marna kopia Tibii więc spróbuj użyć narzędzia do otwierania SPR od Tibii.

Jak już wcześniej napisałem wypróbowałem te narzędzia.

Google też już przeszukałem.

 

Post2:

sugeruje Tobie Ksuri napisanie do twórców tej gry.

Niestety jest to raczej niemożliwe gdyż z angielskim jest u mnie kiepsko :D

A poza tym szczerze wątpię czy udostępnili by oni potrzebne narzędzia.

Jeśli zakodowali ten plik to nie bez powodu(o ile zakodowali)

 

 

DoublePost. Warn +1

Marek.S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jak tibijskim fanom udało się wypakować plik "tibia.spr"?

Skoro udało się z Tibią to być może uda się i z Phobosem : P

 

Jak już wcześniej napisałem wypróbowałem te narzędzia.

Google też już przeszukałem.

a temu, że ktoś, komu się chciało odwalił najżmudniejszą robotę i ROZKODOWAŁ MANUALNIE bit po bicie PLIK. Tu Ci takiej syzyfowej pracy NIKT nie odwali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a temu, że ktoś, komu się chciało odwalił najżmudniejszą robotę i ROZKODOWAŁ MANUALNIE bit po bicie PLIK. Tu Ci takiej syzyfowej pracy NIKT nie odwali ;)

Być może, ale ja będę wdzieczny nawet za zwykłą instrukcję jak coś takiego rozkodować.

Pewnie będę musiał się wyuczyć jakiegoś języka programowania czy coś w tym stylu.. :P

Dlatego właśnie zwracam się do was z prośbą o "wszelką pomoc" nawet zwykłe pokierowanie mnie krok po kroku.

Nie wymuszam na nikim aby to za mnie odwalił.

Hmmm, skoro chcesz rozpakować plik, który został zakodowany przez autora, chcąc, aby nikt go nie otwierał

Tego jak na razie niewiadomo, być może nie jest on wcale zakodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...