Skocz do zawartości

Pytanie dot. sprzedaży.


Cora Wind

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie dot. banków, załóżmy że zarobiłbym 3000zł rocznie ( Od 3000zł rocznie zaczyna się podatek roczny ) na sprzedaży różnych rzeczy na allegro czy musiałbym zapłacić podatek roczny? Bo właśnie nie wiem czy ten podatek płaci się tylko w przypadku pracy czy w każdej innej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury gadasz, to myślisz, że można założyć sobie sklep, ale sprzedawać tylko przez allegro, magazynując towar u siebie w piwnicy nie musisz płacić podatku, itp? Nawet jeśli niektórym się tak udaje, to jest to nielegalne.

niestety, tak można robić... dlatego wchodzi teraz ta ustawa o inwigilacji aukcji internetowych, żeby mogli odciągnąć od tego podatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Pieter, nie masz racji, bo akurat znam osobiście kilka przypadków, gdzie ludzie handlujący na allegro zostali ścignięci za nieodprowadzanie podatku, m.in. mój wujek kilka lat temu. Nie wiem co za rozporządzenie ma wejść w życie, ale zapewne mające usprawnić kontrolę, bo już od dawna nie można od tak sobie sprzedawać nowych rzeczy na allegro bez uregulowania stosownych podatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sprzedawać na allegro nie odprowadzając podatku, gdy rzecz jest w Twoim posiadaniu więcej niż 6 miesięcy.

 

Podatek płacisz od dochodu a ich nie obchodzi czy zarobiłeś to na zbieraniu truskawek czy w wielkiej firmie czy też sprzedając na allegro. Każdy dochód jest opodatkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...