Skocz do zawartości

Sieci


XxMichałxX

Rekomendowane odpowiedzi

Moja sytuacja wygląda tak:

nets.png

 

I np w sieci mojego routera jest moj laptop i komputer, a w sieci routera kolegi jego kompy tam. Obydwoje co jasne mamy inne wewnętrzne ip więc nici z połączenia musimy grac przez hamachi, lecz myślę że jakis sposob na połączenie powinien być gdyż mój i jego router są RAZEM w jednej sieci, czyli jakoś pośrednio przez router powinno dać się połączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z was musi wykupić zewnętrzne IP, bo sytuacja wygląda tak:

internetodawca twój dostarcza internet tobie i koledze, są to dwie inne sieci więc jeżeli ty stawiasz serwer to on się nie dostanie bo(powiem tak łopatologicznie) musi pokonać dłuższą drogę czyli od niego do dawcy, później od dawcy do ciebie, a jak ty byś miał zewn. IP to ma drogę krótszą bo jesteś na wysokości dawcy(mówiłem, że łopatologicznie? :rolleyes: ) więc ty nie masz zewn. IP dlatego kolega nie może się do ciebie dostać.

 

A to co namalowałeś to nie przedstawia tego że jesteście w jednej sieci tylko że internet jest w 2 sieciach i połączony każdy do routera a następnie do komputerów. No chyba żeby jeden z was zrezygnował z brania internetu od dawcy i brał od drugiego, tylko że drugi musiałby mieć najlepiej Accesspointa zamiast routera bo router jest po prostu za słaby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#gównoprawdawyżej

 

O ile wasze routery mają ficzyczne są w tej samej sieci i możesz jego router spingować jego wewnętrznym IP to jest to możliwe. Po prostu będziesz musiał przekierować porty które wymaga serwer gry ... i grać. Wtedy podajecie sobie nawzajem tylko IP routerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

W sytuacji podanej powyżej pierwsze co trzeba zrobić, to zbadać trasę rutingu pomiędzy waszymi prywatnymi sieciami (czy połączenie idzie tylko wewnątrz serwerów waszego ISP czy też zahacza o jakieś serwery w internecie). Najprostszym sposobem będzie ustawienie w obu routerach DMZ na wasze komputery, a potem ping+tracert. Jeżeli wszystko będzie ok, to można grać. Jeżeli natomiast nie możecie wskazać DMZ na siebie, bo np. tata twojego kolego ustawił dmz na swój laptop, to wtedy trzeba pobawić się w forwardowanie portów. Innym sposobem jest puszczenie openvpn w trybie peer to peer na waszych komputerach + forward portu dla openvpn na ruterach, wtedy nie trzeba będzie forwardować portów gier. A najlepszym i najbardziej profesjonalnym wyjściem by było wywalenie tych ruterków i postawienie serwerów linuksowych spinających powyższe sieci lokalne odpowiednimi trasami rutingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...