Skocz do zawartości

Doradzcie mi


tomekk1410

Rekomendowane odpowiedzi

Podać konkretną jednostkę, czy podzespoły osobne?

 

Postaraj się przede wszystkim o niezłą grafikę, procesor najlepiej z czterema rdzeniami i minimum 2 GB ramu. Wiem, to baardzo ogólne informacje, ale radziłbym się do tego dostosować, jeżeli myślisz przyszłościowo. Za 1200 zł można niezły komputer kupić, serio.

 

Dawidds, pewnie kupujesz gry w sklepie pokroju Net System, gdzie za 1200 zł to ci kartę graficzną co najwyżej sprzedają :P . Radzę ci przejrzeć nieco aukcji internetowych, zanim się wypowiesz. Średnia karta graficzna, czyli np. GF 9800+, we współpracy z innymi podzespołami powinna poradzić sobie z każdą grą na PC, tak przynajmniej z moich testów wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ten jest najlepszy pod względem wydajność / cena. Brałbym go bez wahania. Nie wiem, jak się w 1k zmieścili dodając jeszcze lightscribe'a i niezłą grafikę, ale kit z tym.

To proste: płyta główna warta koło 150zł, procek za ok. 230zł, ram ok. 150zł, karta grafiki jakieś 190zł, dysk o takich parametrach to ok. 170zł, taka nagrywarka to sprawa koło 100zł, obudowa koło 120zł, czyli wychodzi mniej więcej wartość tego komputera. Trzeba brać pod uwagę, że ja dałem ceny detaliczne ze sklepów, do tego uśrednione na podstawie ceneo/skąpiec, a takie sklepy dostają części taniej, w cenach hurtowych, więc się mogli spokojnie zmieścić w 1k i do tego trochę zarobić na złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku procka akurat lepiej jest patrzeć na model niż na ilośc GHz. A to jest zaledwie E5300, który mocarzem mimo tych 2,6GHz to nie jest.

 

Dobra Marmot, ale na złożeniu komputera się chyba więcej niż kilkadziesiąt złoty zarabia, nieprawdaż? W końcu to też jakieś ryzyko jest...

Tylko że oni z tego złożenia to mają lekko 100zł, jak nie więcej. Ja podałem ceny detaliczne tego sprzętu, hurtowe są niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja nie wiem co jest grane ale kupilem kompa jakies 3 lata temu za 1200zł i jedyne co dokupiłem to drugi gb ramu, no i wyżej wymienione gry (far cry2, nfs: shift) śmigają mi bezproblemu, w tym ten pierwszy na prawie pełnych detalach (jedynie rozdzielczosc zniżona). Ogólnie warto dać za kompa więcej niż 2000 zł tylko jeśli jest fanem sandboxowych gier typu gta4, saints row2, assasins creed bo w nich ścinka jest a cała reszta działa elegancko. No albo żeby mieć kompa na kilka lat do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...