Skocz do zawartości

Prawa Autorskie 2!


HrabiaDrako

Rekomendowane odpowiedzi

No to wysil wyobraźnię :D Star Wars? Czemu nie Planetary Skirmishes albo nawet Cluster Battles >:O? Zamień miecze świetlne na sztylety z materiałów świecących w ciemności i osadź akcję na drugiej stronie satelity geostacjonarnego*! Moc? Od września cała Unia Europejska zmienia skalary na wektory - a w twoich bohaterach to Siła będzie mocna!

 

Ale się podjarałem XD XD XD

 

*) zawsze jest ciemno, lololol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zamień miecze świetlne na sztylety z materiałów świecących w ciemności i osadź akcję na drugiej stronie satelity geostacjonarnego*!"

 

jeżeli ktoś wymyślił fotel to znaczy, że nie mogę zrobić własnego fotela?? Otóż mogę, jedynie nie może mieć takiego samego wzoru (jeżeli oczywiście wzór ten został opatentowany), przykład są spodnie firmy x, firma x zastrzegła sobie że tylko ona ma prawo do produkcji spodni z 4 paskami, firma y mówi zaraz zaraz ja dopiero zaczynam na rynku hmmm wiem zrobię spodnie z 5 paskami, z czego piąty pasek będzie grubości nici. Firma y odnosi legalny zysk... Na tym to polega, jeżeli ja wymyśle "menu" w grze to nie znaczy, że inni programiści nie mogą robić menu w swoich grach, tylko ich menu nie może być w 100% jak moje. (chyba żebym się zgodził) Jeżeli "złamiemy" prawa autorskie to na pewno najpierw nas dana firma/osoba zawiadomi, a potem będzie szła ewentualnie na drogę sądową, pamiętacie jak było z zatoką piratów?? Też dostawali ostrzeżenia i se nic z tego nie robili więc muszą płacić... Moim zdaniem każdy może robić grę w klimacie gwiezdnych wojen, tylko żeby to nie było kopią filmu. Z tego co wiem są takie rzeczy których niemożna opatentować ani zastrzec, niestety nie jestem prawnikiem. Swoją drogą to wszyscy(chodzi mi głównie o firmy) narzekają na łamanie prawa w sieci, ale nic nie robią aby ktoś kto chciałby się zaciągnąć szybkiej i darmowej porady prawnej miał taką możliwość, to jest chore. Człowiek zawsze będzie robił to co jest łatwiejsze, czyli łamał nawet nieświadomie prawo, bo przecież poco ma szukać po forach, pytać się na czatach miesiącami, jak może coś mieć jednym kliknięciem myszy i może jeszcze nikt się nie dowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zrobić tylko zupełnie nową historię w klimacie star wars,to ma się dziać ponad 3 tysiące lat po wydarzeniach zapisanych w kanonie,napiszę do LucasArtu(tylko znajdę maila czy cuś xD) Więc prawa autorskie naruszą jedynie stwierdzenia: Star Wars,Moc,Jedi,Sith,Miecz świetlny,nazwy niektórych planet i może muzykę ;p

Niewiele jak widać :w00t2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...