Skocz do zawartości

Zapisywanie stanu gry.


Lordis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem zrobić w swojej grze zapisywanie stanu gry do pliku "nazwa.pet".

Doradźcie mi jakich funkcji użyć i podpowiedzicie jak ich użyć.

Ja kombinuje już ze 2 godziny nad funkcjami

GML
var temp;

temp = get_save_filename(".pet|*.pet","Nazwa Zwierzaka")

if temp != "Nazwa Zwierzaka"

{

file = file_text_open_append(temp)

file_text_write_real(file,food)

file_text_writeln(file)

file_text_write_real(file,fun)

file_text_writeln(file)

file_text_write_real(file,eng)

file_text_writeln(file)

file_text_close(file)

}

Ale sapis jest nie zrozumiały dla mnie bo plik wyglada tak

15,000

20,000

100,000

 

Zapisuje mi tylko wartości zmiennych i nie wiem nawet jak je spowrotem wczytać do gry.

Pomóżcie mi z tym bo wczoraj męczyłem się cały dzień z zapisem aktualnego czasu do pliku i wczytywaniu go ale dziś stwierdziłem ze będzie owiele wygodniej i lepiej zapisywać całą grę (zmienne umiejętności,czas,potrzeby itd).

 

Prosił bym o przykładzik z zapisywaniem zmiennych do pliku i z wczytywaniem ich (najlepiej jak by były robione funkcjami "file_text...")

by było widoczne okno z folderami komputera i żebym mógł wybierać sobie gdzie chce zapisać/wczytać grę.

A może znacie takie przykłady albo tematy (bo nie mogłem znaleść) to poprosze link.

To co teraz robiłem to wziełem z edytora leveli ale tam jest strasznie namieszane i nie wiem jak go przerobić na zapis gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu w ini_open() jako nazwę dajesz na przykład "nazwa.pet"

 

Rozszerzenie to tylko informacja na systemu jakiego typu jest plik. A tak naprawdę jakiego rozszerzenia by nie miał to GM potraktuje to jako plik ini jeśli zostania otworzone przy pomocy ini_open.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo :D

 

teraz musze spadać z kompa ale później nad tym pokombinuje. Wczoraj siedziałem cały dzień nad zapisywaniem/wczytywaniem plików ini i jak wkońcu mi się udało to dowiedziałem się ze jest inna funkcja i myślałem że jest lepsza no ale zostane przy tej .ini

 

Mam jeszcze jedno pytanko czy te pliki .ini da się zrobić że przy zapisie będzie wyskakiwało windowsowskie okienko z zapisem (takie jak w paincie/notatniku/ we wszystkich programach) a nie żeby się zapisywał samo.Chodzi mi o to żebym mógł sobie wybrać lokalizacje,nazwe pliku gdzie mam go zapisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...