Skocz do zawartości

Coś innego niż Allegro


Cekol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Bawiłem się ostatnio w allegro, i zrobiłem sobie okienko, w którym była wyświetlana linia z środka okienka do pozycji kursora. Niby wszystko ok, lecz gdy zobaczyłem jak moja aplikacja zżera proca, wyszło mi 80-95%

Poczytałem troche, i wyczytałem, że Allegro aby wyświetlić grafikę używa procesora, a nie kartę graficzną , po czym się załamałem...

Gdy był robił bardziej skomplikowaną grę pod względem grafiki, to pewnie by zaczeło mulić, a tego nie chce ;<

Jest może jakaś alternatywa , tak łatwa jak Allegro , ale używająca do tego karty graficznej?

(Jeżeli się myle co do używania proca przez allegro , proszę mnie poprawić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może spróbój OpenGL ponoć nawet Apple go wspiera

Niemal każda platforma go wspiera ;) ale jeden problem że musiał by sobie sam silnik/framework pisać a to kupe czasu zajmuje :P

 

Zawsze możesz się wziąć za XenoNa :D prosty w obsłudze, ma gotowy framework (okna, interface, zdarzenia, pętla główna, sceny itp, nawet dźwięki, no niemal kombajn :D), tworzenie części graficznej gry to błahostka, dokumentacja również jest, zarówno do silnika jak i frameworka, oraz narzędzia, a co jak co ja potrzebuje testerów, osób które sprawdzą go i pomogą szukać ostatnich niedociągnięć jeśli takowe są :P Może się skusisz? ;) jak tak to się zgłoś do mnie a ja dam Ci najnowsze pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób limit FPS i tyle.

[tuxman]Popieram.[/tuxman]

 

*FATAL ERROR*

 

naprawdę zrób limit FPS (użyj timerów)

u mnie daje radę włączyć niezoptymalizowaną grę parę razy. (i do tego nie tnie)

komp jest sprzed 5 lat.

coś jest nie tak z twoim kodem

 

a jak nie chcesz allegro, SDL.

Zawsze możesz się wziąć za XenoNa

jest chociaż multiplatformowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w nieznacznej części tak, ale jak sie przeportuje te nieznaczne części kodu to będzie przenosny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...