Skocz do zawartości

Zablokowane Jak robić "instalkę"?


4tk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zrobić taką bardziej rozbudowaną grę w folderach itp żeby nie marnować miejsca na za dużo sprite'ów itp. Ponieważ nie chcę ostrzeżenia, spytam się w ten sposób: Czy dla nowicjusza wykonanie takiego czegoś było by możliwe? A jeśli tak, to jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k, to już połowa tego co chcę wiedzieć, teraz konkrety. Co z tymi plikami? Bo widziałem że raz w przykładzie Menu jakiegoś usera nie było ani jednego sprite'a i wykorzystał w tym celu jakieś kody czy coś takiego, które "dodawały" jakieś obrazki czy coś takiego. Nie wiem jak to wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie marnować miejsca na za dużo sprite'ów itp.

 

znaczy ze co? masz nadzeje ze jak zrobisz sobie wersje instalacyjna to ci nagle rozmiar gry sie zmniejszy?

 

to nie dziala w ten sposob. pozatym nie przypuszczam zeby twoje dzielo bylo az tak olbrzymie i rozbudowane aby wymagalo czegos wiecej niz szybkie spakowanie winrar-em czy czymkolwiek innym w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat nie mowie o tym, ale za dużo sprite'ów po prostu utrudnia robienie m.in obiektów.

 

znaczy co? myslisz ze jak wyrzucisz sprity poza exe i bedziesz je ladowal z zewnatrz to nagle wszystko stanie sie jasne proste i przejrzyste?

dojdzie ci dodatkowa masa kodu odpowiadajacego za ladowanie zasobow, to oznacza dodatkowe miejsce na wystapienie bledow...

 

pozatym GM pozwala na tworzenie "folderow" i segregacje wszystkich zasobow:

zarzadzaniezasobami.png

 

ponadto dla jednego rodzaju obiektow mozna przechowywac wszystkie grafiki w jednym spricie jako osobne klatki i manipulowac tylko image_index w celu wyswietlenia konkretnej klatki jako grafiki konkretnego obiektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...