Skocz do zawartości

Komp


ussnimitz

Rekomendowane odpowiedzi

Omg amigi teraz biegaja w okolicy 100zl : ( Co prawda z 30 wywalilem jak bylem w polsce, trzy tysiaki by byly, ale ta cena dobija. Pamietam jak ojciec sprzedawal pierwsze macintoshe po 400-500zl

A co do kompa, tak nowego kompa nie kupisz za 1800zl. Ojciec kupil, co prawda w czesciach, w 2008 komputer taki mniej wiecej 2006, za 2400 : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Proszę:

procesor: AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX

plyta: Asus M4A78-EM AMD780G s.AM2+

hdd: WD WD5000AAKS 500GB sATA II 16MB

obudowa: Xpower 3346 Black bez zasilacza 6

zasilacz: Amacrox Warrior 80Plus AX400-80EN 400W

naped dvd: Samsung SH-S223B SATA Black OEM

karta graficzna: Galaxy GF GTX260+ 896MB DDR3 448Bit PCI-E

ramy: Patriot DDR2 Dual Chanel 2x2GB 800 5-5-5-12

Cena zestawu: 1756,95 zł (proline.pl)

 

Za 1800zł to bardzo porządny i dosyć mocny zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item701181226_jp_moc_phe...800gt_dvdr.html

 

pierwszy wynik na allegro..oczywiscie mozna sie klocic co lepsze , gtx260 czy 9800... moim zdaniem obie karty sie dobrze sprawuja : ) pozatym wiecej ramu i lepszy zasilacz ale to tez jakies krocie nie kosztuje..dopytaj sie Ranmusa on powinien wiedziec czy ten zestaw z allegro jest dobry :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie polecam procesorów AMD bo ssą w porównaniu z intelowskimi Core 2 Duo

po 2. w tym przedziale cenowym nie brać żagnych Ge-forców, polecam AMD(radeon), ge force sie zaczynają opłacalne od gtx285

po 3. nie oszczędzać na płycie głownej! musi byc bardzo dobra ponieważ nawet przy dym AMD'owskim black edition kręcenie kompa to podstawa.. no i tyle odemnie

 

aha.. i jeżeli komp do gier to nie brać 4 rdzeni bo żadna gra tego nie wykorzystuje i bierze tylko te marne 2x 2,3 ghz a nie 4 i do tego o wiele niższej wydajności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko Twoja osobista opinia na temat tych firm, bo te tańsze nVidie są moim zdaniem lepsze od Radeonów w tych samych cenach, a procesory AMD wcale złe nie są. Co do 4 rdzeni -> wiesz co to jest przyszłość ;/ ? Teraz nie wykorzystują, w przyszłości będą i za rok może żałować, że wolał 2 rdzenie od 4. A wydajność wcale nie jest niższa, polecam zapoznać się z benchmarkami pierw. I od kiedy overclockowanie kompa to podstawa?! Nigdy w życiu nieoverclockowałem żadnego z kompów jakie miałem i żyję jakoś z tym, a ich części są nadal sprawne po latach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
po 1. nie polecam procesorów AMD bo ssą w porównaniu z intelowskimi Core 2 Duo
Tak, mhz w mhz są słabsze od Core 2 Duo, ale człowieku, za tą samą cenę kupisz podobnej wydajności procki, pod warunkiem że nie kręcisz maszyny. W konfiguracji którą podałem, co miałem mu zaoferować? E5300 o zbliżonej wydajności, lecz nie mającej wielu ciekawych funkcji jak sprzętowa obsługa wirtualizacji, która będzie wymagana do Windowsa 7 żeby odpalać specjalny tryb zgodności z Windows XP? Intel ma głównie przewagę w kręceniu, a ja zapodałem sprzęt który ma działać i być na dłużej bez konieczności uciekania się do podkręcania sprzętu za 1800zł.

 

po 2. w tym przedziale cenowym nie brać żagnych Ge-forców, polecam AMD(radeon), ge force sie zaczynają opłacalne od gtx285
Ale pierduty. Przede wszystkim nowa rewizja gtx260 czyli gtx260+ jest w grach trochę od radeona 4870, a ceny w proline są zbliżone. Oczywiście mógłby wziąć tańszą 4870 z 512MB ramu, ale lepiej mieć więcej na pokładzie, ponieważ ostatnio coraz częściej wychodzą gry mające większe wymagania jeśli chodzi o tekstury. Poza tym nie oszukujmy się, z radonem jest statystycznie więcej problemów niż z gf.

 

po 3. nie oszczędzać na płycie głownej! musi byc bardzo dobra ponieważ nawet przy dym AMD'owskim black edition kręcenie kompa to podstawa.. no i tyle odemnie
Typowe myślenie nastolatka entuzjasty napalonego na kompa. Kręcić to se możesz lody na straganie. Ja mam już drugi sprzęt do kręcenia, dałem "trochę" siana a i tak zmierzam ku temu by sprzęt był jak najcichszy i małoprądożerny przy solidnej wydajności, a tego kręcenie Ci nie da. Ile komputerów jest kręconych? Góra 5%. Mi się podkręcanie sprzętu znudziło po miesiącu.

 

W ogóle po co się odzywasz w tym temacie ze swoimi głupi radami? Zapodaj coś superowego za 1800zł to pogadamy. Za >5k to każdy potrafi złożyć dobry sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
pierwszy wynik na allegro..oczywiscie mozna sie klocic co lepsze , gtx260 czy 9800... moim zdaniem obie karty sie dobrze sprawuja : ) pozatym wiecej ramu i lepszy zasilacz ale to tez jakies krocie nie kosztuje..dopytaj sie Ranmusa on powinien wiedziec czy ten zestaw z allegro jest dobry :) .
GTX 260 rev. 2 jest znacznie silnijeszy od 9800GT, więc tu nie będzie kłótni. Zasilacz Tracer mimo że 450W, to na pewno ma mniejszą sprawność aniżeli podany przeze mnie Amacrox. Szybciej mu się komp schajcuje. Pamięci RAM jest więcej, fakt. Ale po co mu teraz 8GB? Spokojnie wystarczy 4GB i do tego lepszej jakości, z radiatorami. Poza tym minie parę lat zanim 8GB będzie standardem, ponieważ następny w kolejce jest triple channel, gdzie zestawy sprzedawane po 6GB (3 po 2GB).

 

btw. na proline.pl mozna przeciez dodac opcje zlozenia zestawu i jego przetestowania (za małą dopłatą), więc niczego nie będzie musiał sam składać.

 

 

update, konfiguracja z gral.pl (ogólnie ten zestaw jest lepszy. Niestety nie udało się wcisnąć płyty z DDR3, bo trzeba by było dołożyć 100zł do ramu):

proc: AMD Phenom II X2 545 BOX (3.0GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3)

płyta: Asus M4N78, nForce 720D, DualDDR2-1066, SATA2, RAID, GBLAN, ATX AM3

ram: DDR2 4096MB 800MHz OCZ Special OPS (2x 2048MB, DualDDR2, CL5)

hdd: Seagate Barracuda 7200.12 250GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ

dvd: Samsung SH-S223B, AllWrite, SATA, OEM, Black

grafa: Radeon HD4870 PowerColor 1024MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 PSC+

buda: In Win EM-020 Mini (bez zasilacza)

zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 400W Corsair CMPSU-400CXEU (Fan 120mm)

 

całość równo 1800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 260 rev. 2 jest znacznie silnijeszy od 9800GT, więc tu nie będzie kłótni. Zasilacz Tracer mimo że 450W, to na pewno ma mniejszą sprawność aniżeli podany przeze mnie Amacrox. Szybciej mu się komp schajcuje. Pamięci RAM jest więcej, fakt. Ale po co mu teraz 8GB? Spokojnie wystarczy 4GB i do tego lepszej jakości, z radiatorami.

 

btw. na proline.pl mozna przeciez dodac opcje zlozenia zestawu i jego przetestowania (za małą dopłatą), więc niczego nie będzie musiał sam składać.

 

 

update, konfiguracja z gral.pl (ogólnie ten zestaw jest lepszy. Niestety nie udało się wcisnąć płyty z DDR3, bo trzeba by było dołożyć 100zł do ramu):

proc: AMD Phenom II X2 545 BOX (3.0GHz, Dual Core, 7MB[1+6], 80W, AM3)

płyta: Asus M4N78, nForce 720D, DualDDR2-1066, SATA2, RAID, GBLAN, ATX AM3

ram: DDR2 4096MB 800MHz OCZ Special OPS (2x 2048MB, DualDDR2, CL5)

hdd: Seagate Barracuda 7200.12 250GB, SATA/300, 8MB cache, NCQ

dvd: Samsung SH-S223B, AllWrite, SATA, OEM, Black

grafa: Radeon HD4870 PowerColor 1024MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 PSC+

buda: In Win EM-020 Mini (bez zasilacza)

zasilacz: Zasilacz do obudowy ATX 400W Corsair CMPSU-400CXEU (Fan 120mm)

 

całość równo 1800zł

 

O damn! wolałbym gorszą kartę ale od nVidii bo fakt jest taki, że nerwy zaoszczędzone kosztem wydajności, a ZDROWIE TO PODSTAWA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja trochę inaczej :

Intel Dual-Core E5300 2.6 GHz s. 775 Box 240,00 / INTEL CORE 2 DUO E7300 2X2,66 GHZ BOX 390,00

Patriot DDR2 Dual Chanel 2x1GB 800 5-5-5-12 99,00

MSI GeForce 8600 GTS 199,00

 

Jakie dobrać inne podzespoły, uwzględniając to, że nie chce podkręcać procesora, zmieniać innych komponentów w przyszłości prócz karty graficznej (I to też nie jest pewne :P, raczej ta mi wystarczy). Ogólnie mam drugiego kompa do grania w najnowsze gry, ale potrzebuje własnego w najbliższym czasie planuję uzbierać na niego pieniądze.

 

Oczywiście chodzi o to, żeby dobrać najrozsądniejsze podzespoły (nawet obudowę, zasilacz) by wszystko ze sobą grało i było w miarę tanio - Ranmus, liczę najbardziej na Ciebie :)

 

Plus to, że nie zamierzam grać w DX10 i pozostaję na windowsie XP. Miejsca na dysku, jak najwięcej ;) do 1TB (edit trzeci już ale to nic - chcę by wszystko z sobą ładnie współgrało, żeby karta była wykorzystywana w 100 procent i procek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...