Skocz do zawartości

Porządny Poradnik GML!


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Masz helpa w GM. To najlepszy kurs!

 

Przetrzepałem (nie sobie xD) pół GMClanu

Świetny joke! Brawo! :thumbsup:

 

A na poważnie. Polskiego nie ma takiego kursu żeby ci o wszystkim opowiedział. Chyba że dokumentacja, ale jest niekompletna. Radzę się przemóc i po prostu przeczytać artykuły i przykłady z GMC bo razem tworzą naprawdę świetny kurs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Angielskiego jestem dosyć cieńki wręcz Zielony (nie jak Czesio, ale zielony xD)... To może ktoś mi pomorze w nauce... Byłbym bardzo Wdzięczny... Albo przynajmniej jakieś koło ratunkowe (Telefon do przyjaciela, Pół na pół, Głos publiczności) Cokolwiek!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Nic z tego nie rozumiem ;/

Znaczy naszych rad, czy GML'a? Jeżeli rad to nie wiem jak ich mozna nie zrozumieć (www.gmclan.org>dokumentacja - przypomnienie). Jeżeli GML'a to Ci powiem, że jak raz przeczytasz to się nie nauczysz. Jak dwa czy trzy tez nie. Musisz kombinować, robic jakieś proste gry albo nawet same elementy. wtedy lepiej poznasz kod i będziesz robił lepsze rzeczy od casu do czasu wspomagając sie dokumentacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne żarty doprawdy. żal. a teraz do tematu. bo widzisz, prawda jest taka, że kazdy język programowania ma jedna filozofię: mianowicie tworzyć. za pomoca kodu. gdzie ten różni sie w każdym innym języku. ale ogólnie zasada jest ta sama. więc jesli nie nauczysz sie jednego to nie wiem czy dasz rade z innymi. chociaż na początku jak sam chciałem uczyc sie z taki mzapałem c++ to też nie mogłem nic skapnąć, później w szkole był pascal i jakoś wszedł mi bardzo gładko i potem c++ to już wydawał się łatwizną. oczywiście mówie o poziomie NIEzaawansowanym. GML też petle warunki funkcje stale zmienne itd. ta sama gadka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom da się zrobić całkiem dużo, ale trzeba to zrobić umiejętnie. W przeciwnym wypadku gra będzie strasznie długo się ładować, powoli działać etc. Prawdę mówiąc źle napisana gra w C++ może ciąć bardziej niż zoptymalizowana w Game Makerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...