Skocz do zawartości

PC kontra Konsole


Krajowa Rada Stolarzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego GTA4 chodzi gorzej na PC niż X360 jeśli Windows jest lepszy?

Bo konwersja GTA4 na PC jest kompletnie nieudana. Zobacz na inne konwersje, które na PC śmigają aż miło, np. Guitar Hero, PES. A wymagania mają niezbyt wysokie w porównaniu do gier robionych pod PC, głównie dlatego, że nie wykorzystują w 100% potencjału PC :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

:) oj widze ze zaczynasz byc zirytowany... i znowu walisz od rzeczy :

 

1)

 

Są gry Freeware ,Shareware..znam full takich pozycji i ciagle wychodza swietne nowe ... I poraz kolejny mowie : wychodzi wiecej gier,automatycznie wzrasta srednia gier w jakie chcialbym pograc bo jest wiekszy wybor :)

.

Gracze online na kompach > gracze online na konsolach

 

 

2)

 

Nic mnie nie obchodzi zuzycie procesora dopoki moge plynnie w gry grac :) Btw. ostatnii need for speed ciął się na konsolach ( : O ) a na pecetach o wiele mniej.... bez przerobionej konsoli nawet kopii plytki sobie nie zrobisz :) . I co myslisz ze na konsole jakies latki dali :)?

 

 

 

 

 

Nie chodzi gorzej :) wszystko jest zalezne od kompa .

 

btw.

GTA 4 jak i wszystkie wersje w 3D imho mocno ssie :P

 

 

 

No wiec nadal czekam az odeprzesz oba zarzuty :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) oj widze ze zaczynasz byc zirytowany... i znowu walisz od rzeczy :

 

Kto tu pierwszy powiedział że czyje gry są do kitu? Ty.

 

1)

Są gry Freeware ,Shareware..znam full takich pozycji i ciagle wychodza swietne nowe ... I poraz kolejny mowie : wychodzi wiecej gier,automatycznie wzrasta srednia gier w jakie chcialbym pograc bo jest wiekszy wybor :)

.

Gracze online na kompach > gracze online na konsolach

No to wychodzi na to że grasz we wszystko co wychodzi. A skoro wychodzą miljarty tytułów to musisz grać non stop cały dzień z 6 oknami gier na raz włączonymi żeby wyrobić się w dziennej normie?

A teraz powiedz szczerze: po prostu bierzesz wszystko co leci? Normalne jak na daną platformę nic nie wychodzi.

 

2)

Nic mnie nie obchodzi zuzycie procesora dopoki moge plynnie w gry grac :) Btw. ostatnii need for speed ciął się na konsolach ( : O ) a na pecetach o wiele mniej.... bez przerobionej konsoli nawet kopii plytki sobie nie zrobisz :) . I co myslisz ze na konsole jakies latki dali :) ?

Nie wiem co nagle ma robienie kopii płyt wspólnego z zacinaniem się need for speeda (każdą uszkodzoną płytkę za darmo ci wymienią, tak żeby zrekompensować brak możliwości kopii). Na konsoli też wydali łatkę do need for speeda, a nawet zrobiłem teraz update Killzona na psp więc czemu nie dałoby się robić łatek na konsolach.

 

Touhou 12 =D

 

A. No to już jest 5 gier. :) Tylko ten system ufoli zbyt udziwiony mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co nagle ma robienie kopii płyt wspólnego z zacinaniem się need for speeda. Na konsoli też wydali łatkę do need for speeda, a nawet zrobiłem teraz update Killzona na psp więc czemu nie dałoby się robił łatek na konsolach.

Ot taka ciekawostka - parę dni temu wyszedł pierwszy w historii update Team Fortressa 2 w wersji na X360, tak więc updatować można jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiesz ale wyjasnie Ci lopatologicznie (oto przyklady):

 

 

Na konsolach jest 10 gier - znalazlem 1 ktora mi sie spodobala .

Na komputerach jest 100 gier - znalazlem 10 gier ktore mi sie spodobaly

 

Mam nadzieje ze zrozumiales ta analogie .

 

 

Nic nie ma :) o kopiach tak wspomnialem po drodze..

 

Czy ty jesteś już po prostu tak tępy, żeby porównywać pełny system operacyjny do prostego biosu którego zadaniem jest uruchamianie bibliotek i gier na żądanie i zabiera jakieś 0,1% zasobów konsoli?

 

Czyli przyznajesz ze roznica jest tak kolosalna ze nawet nie oplaca sie ich porownywac ?

 

 

 

 

Tak wiem Marmot,ale mowilem o konsolach ogolem...konsole to tez wbrew pozorom duze zagadnienie ;P ( nie samymi nextgenami czlowiek zyje ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widząc poziom tego forum, słowami wstępu napomne, że staje w obronie konsol - mówie to, aby potem było niedopowiedzeń, ok ?;).

 

Przedstawie mój punkt widzenia na tą sprawe, jest on już tak ustabilizowany, że byle flejm nie zdoła go zmienić - kształcił się on pod okiem licznych fachowych flejmów.

 

Patrzenie na gry z perspektywy grafiki jest jak patrzenie na zespól z perspektywy teledysków, niby ma sens, ale da sie obyć. Grafika ma być zdatna, nie kłuć w oczy (może to być nawet grafika 2d w stylu Harvest Moona na GBA, wsjo rawno). Jeżeli gra jest dynamiczna (a to lubie w grach) to grafika aż tak nie będzie widoczna, skoro przez większość rozgrywki ekran będzie rozmazany od kombosów (chociaż byłem miło zaskoczony widząc grafike God of Wara 2). Granie przez neta - szczerze mówiąc nie lubie tego. Jest tylko jedna gra online którą lubie i w którą gram od bitych czterech lat - Neverwinter Nights (dwójka mi nie pójdzie ;( ). Może to dlatego, że lubie grać w gronie osób, które uważam za adekwatne do takiej gry, tj. gdy chce zagrać w strategie przez neta to pisze do kilku kumpli czy mają ochote. Kolejna sprawa, konwersja - no super fajnie, dałoby się, dałoby się, ale szkoda że to się utrzymuje jedynie w zakresie teorii, co do praktyki niewiele ma - ciężko szacować wage takiego argumentu.

 

Zakres gier w które gram to zazwyczaj rpgi - na komputerze era dobrych RPGów skończyła się koło 2003 roku, potem były tylko fajne niedobitki w stylu Neverwinter Nights 2 czy Wiedźmin. Na konsole wychodzą cały czas i, jakby sie mogło wydawać, nie są złe. Wybitne też nie, ale scena konsolowa RPGów równiez wypalila sie koło 2003 roku. Więc punkt dla konsol.

 

Gry, w które nie pogra się na konsoli - fpp, mmorpg i strategie. Jak do strategii nic nie mam, to nie lubie grać w fpp (czasem przymłóce w Team Fortressa 2), a już kompletnie nie trawie grać w MMORPG. Takie granie dla zabicia czasu, to ja moge uruchomić Zume - wyjdzie na to samo, krócej i taniej. Jak zasiadam do gry, to pierwsze co się liczy to fabuła rozgrywki - jak fabuła jest z dupy, ewentualnie jej nie ma (tutaj wyjątkiem są niektóre sportowe gry) - taka gra idzie momentalnie w kąt.

 

To jest mój punkt widzenia, możecie sie z nim nie zgadzać, ale kogo to obchodzi. Dobranoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach jest 10 gier - znalazlem 1 ktora mi sie spodobala .

Na komputerach jest 100 gier - znalazlem 10 gier ktore mi sie spodobaly

Statystycznie wychodzi tyle samo.

 

Tak wiem Marmot,ale mowilem o konsolach ogolem...konsole to tez wbrew pozorom duze zagadnienie ;P ( nie samymi nextgenami czlowiek zyje ) .

Tak, oczywiście. Już się zabierają do zupdatowania Contry czy Pokemon Red :/ . Tak samo, jak się już od razu zabierają do updatowania FIFA 97 czy NFS2... Po co mamy rozmawiać o czymś co jest dziś nieaktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na konsolach jest 10 gier - znalazlem 1 ktora mi sie spodobala .

Na komputerach jest 100 gier - znalazlem 10 gier ktore mi sie spodobaly

 

Uau, super. Czyli że na 10 gier na komputer tylko jedna powstaje na konsole? Policzyłbyś wszystkie gry ze wszystkich konsol, a różnica będzie troche mniejsza.

 

Tak wiem Marmot,ale mowilem o konsolach ogolem...konsole to tez wbrew pozorom duze zagadnienie ;P ( nie samymi nextgenami czlowiek zyje ) .

 

No to gadajmy o atari albo nesach bo ziuttowi łatwiej pod te sprzęty pisać argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) przepraszam moj blad...wiesz ja juz stary ,sklerozus anichilejszyn..

 

 

 

:) Gusta..dla Ciebie dzisiejsze rpgi to gnioty , dla mnie NN to gniot ^^ i duzo osob tak mowi . Mielismy gadac tutaj o faktach nie o gustach w sprawie gier....

 

 

 

//

 

No to gadajmy o atari albo nesach bo ziuttowi łatwiej pod te sprzęty pisać argumenty.

 

Kiedys uslyszalem wspanialy tekst w jakiejs bajce ,juz nie pamietam jakiej hm..niewazne :D a wiec :

 

Agresja jest karta przetargowa slabego intelektu

 

 

 

A co do podliczania konsol :D To ja podliczam wtedy gry z konsol do pecetow ( oprocz najnowszych ) mimo to ze na ps3 raczej nie pograsz w exclusivy np. z wii , czy gacka :D i tak samo na odwrot , ale niech Ci bedzie . I nadal by wyszlo podobnie :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do podliczania konsol :D To ja podliczam wtedy gry z konsol do pecetow ( oprocz najnowszych ) mimo to ze na ps3 raczej nie pograsz w exclusivy np. z wii , czy gacka :D i tak samo na odwrot , ale niech Ci bedzie . I nadal by wyszlo podobnie :) .

 

Ojezu straszne. Przynajmniej będę pewien że ten ekskluziw był opracowywany na jedną platformę a nie na wszystkie na raz. Na każdej platformie są ekskluziwy i nie są wadą tylko zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta..dla Ciebie dzisiejsze rpgi to gnioty , dla mnie NN to gniot ^^ i duzo osob tak mowi . Mielismy gadac tutaj o faktach nie o gustach w sprawie gier....

 

Hm.... AHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH, ja pie***dole... - tyle na początek.

 

Rozbijając Twoją arcynieprzemyślaną wypowiedź na części pierwsze. Nie wiem z jakiego punktu widzenia mówisz o NWNie, już nie mówiąc o wspaniałości tej gry, jaką umożliwia Aurora (silnik gry, który twórcy pozwalają modyfikować w każdy możliwy sposob - najlepsi w tym fachu potrafią mechanike NWNa przerobić na jRPGa).

 

"I dużo osob tak mówi" - SIŁA ARGUMENTÓW! "Nie lubie Metallicy... i moi kumple jej nie lubią".

 

"Mielismy mowic tutaj o faktach nie o gustach w sprawie gier" (zjadłeś tu przecinek kochany) -

 

"Na konsolach jest 10 gier - znalazlem 1 ktora mi sie spodobala .

Na komputerach jest 100 gier - znalazlem 10 gier ktore mi sie spodobaly" - Subiektywne podejście do sprawy.

 

"Tak wiem Marmot,ale mowilem o konsolach ogolem...konsole to tez wbrew pozorom duze zagadnienie ;P ( nie samymi nextgenami czlowiek zyje ) ." - Pozwól, że nie wypowiem się na ten temat, bo byś kilka tygodni w psychiatryku spędził.

 

"Są gry Freeware ,Shareware..znam full takich pozycji i ciagle wychodza swietne nowe ..." - Subiektywne podejście do sprawy.

 

"GTA 4 jak i wszystkie wersje w 3D imho mocno ssie" - Hipokryta.

 

Na pierwszą strone nie będe przełączać, bo nie chce mi się - myśle że tyle co napisałem to aż nadto za dużo jak na osobe z Twoim podejściem do sprawy, kochany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na ps3 ich nie masz :) . Musialbys miec druga konsole ale okej powiem tak wiec.....

 

Majac 5 roznych konsol nowej generacji ciagle mialbys mniej gier dostepnych niz na pecetach :) . Jedyne to co wy czego NARAZIE nie macie to niektore najnowsze tytuly ( no okej duza ich liczba ,ale i tak ciagle za mała zeby uratowac sytuacje )

 

 

 

:) Ee powyzsze...niewiesz chyba co słowo hipokryta znaczy . I btw. Wow , w rpgmakerze tez zrobie zrecznosciowke , a i tak ten program dla mnie ssie :) , widzisz nawet nie potradisz podejsc obiektywnie do sprawy... NWM moze byc dobry dla Ciebie ,a dla innych nie .. i teraz wlasnie zaczynasz sie gubic,platac,odchodzic od watku bo poprostu przegrywasz :) .

 

"Na konsolach jest 10 gier - znalazlem 1 ktora mi sie spodobala .

Na komputerach jest 100 gier - znalazlem 10 gier ktore mi sie spodobaly" - Subiektywne podejście do sprawy.

Prawdziwe :) i to byl przyklad na pokazanie co mialem na mysli a nie rozkladu sil ,co napisalem ale po co czytac posty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekskluziwy są o tyle dobre, że wykorzystują one możliwości platformy na jaką zostały zrobione, przez co wyróżniają się od reszty gier na daną platformę swoim dopracowaniem pod konkretne cechy konsoli (procesor, kontroler czy cokolwiek innego). Przykład? Chociażby Halo 3.

 

A, żeby nie było. Ja nie stoję mocno po żadnej ze stron. Miałem trochę konsol i mam PC. Konsole obecnie wszystkie się zepsuły, a na nowe nie mam kasy, jednak nie mówię, że mi się źle na nich grało, wręcz przeciwnie. I nie powiem, że na PC mi się źle gra, bo to nie prawda. Dlatego będę obalał ataki zarówno na PC, jak i na konsole :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee powyzsze...niewiesz chyba co słowo hipokryta znaczy

 

Pozwól, że zacytuję z wikipedii (mam nadzieje, że nie należysz do tych, co mówią, że wikipedia to zło wszelakie, mistrzuniu):

 

Hipokryzja (od gr. ????????? hypokrisis, udawanie) ? fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych.

 

A teraz pomyśl, jak napisałeś mi, że rozmawiamy o faktach, a zaraz potem przytoczyłem Ci kilka Twoich własnych wypowiedzi, które pasują jak dupa w cegłe do "faktów" - to powiedz mi, czyż nie jesteś dwulicowy?:)

 

 

Czyli porównujesz NWNa do Game Makera? Mhm...Boże, widzisz i nie grzmisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisalem że GTA ssie w zwiazku z nasza rozmowa bo to nie ma nic wspolnego z tematem :) . Nie napisałem : Ło GTA ssie dlatgo pecety sa lepsze :P .

 

 

A co mnie obchodzi strona o nowosciach stricte komercyjnych jak gry nie opieraja sie tylko na nich ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi strona o nowosciach stricte komercyjnych jak gry nie opieraja sie tylko na nich ? :)

 

Bo sam mówisz że mnóstwo gier na pc wyłazi, a na kotaku czasem napiszą o darmowych grach jak są ciekawe. No i gdzie te gry, na victory games może czy może na wyspagier.pl? ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórym to wiedze do łba trzeba ruzgą wbijać... słuchaj - sam powiedziałeś że tutaj są przytaczane fakty, a od subiektywnego podejścia do sprawy stronimy, ya? Potem Ci zacytowałem Ciebie samego w kilku przykładach, że sam sie od tego mijasz. Więc słodki, nie zarzucaj mi, że się plątam we własnych wypowiedziach, jak Twoje własne mają z rozsądkiem tyle co nic. Teraz ide, bo szkoda mi czasu na osobe, która momentami traci się we własnych słowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) To jest strona z pogladem komercyjnym ,celujaca w jakas wyspecjalizowna grupe odbiorcow ktorych interesuja takie rzeczy ....

 

Podlicz ogol gier co jest nierealne bo na kompy codziennie wychodza dziesiatki , setki gier .

 

 

// UP

;P to idz ,bo narazie prezentujesz najmniejszy poziom ze wszystkich osob ktore sie wypowiadaly i nie masz nic ciekawego do powiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to właśnie różni PC od konsol - że na PC byle głupek może zrobić grę w której będzie klikać w kulki, a żeby zrobić na konsolę grę, to trza mieć już trochę pojęcia. Stąd może na konsole nie wychodzi dziennie setka gier, ale za to trzymają one wyższy poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlicz ogol gier co jest nierealne bo na kompy codziennie wychodza dziesiatki , setki gier .

 

Czy ty jesteś zdrowy? No chyba że liczysz te gierki co sobie ludzie robią w gamemakerach dla treningu albo klony catch the clona. Jeśli takie gry lubisz... no "cusz", o gustach się nie dyskutuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wiadomo... ale i tak na pececie wiecej takowych gier powstaje bo sa wieksze community tworcow gier i temu nie zaprzeczysz :P

 

btw. Czemu ma ten temat wogole sluzyc :) ? Przypuscmy ze dojdziemy do porozumienia co jest lepsze , to co dalej :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) wiadomo... ale i tak na pececie wiecej takowych gier powstaje bo sa wieksze community tworcow gier i temu nie zaprzeczysz :P

 

No ba, w końcu wielki bigshark nie śmie tknąć konsoli a co dopiero zrobić na nią jakiegoś Cairo! Hail komputery!

 

btw. Czemu ma ten temat wogole sluzyc :) ? Przypuscmy ze dojdziemy do porozumienia co jest lepsze , to co dalej :) ?

 

Miał służyć dyskusji a zrobiłeś flejm. W ogóle jakie porozumienie? Że ty będziesz troche bardziej lubiał konsole a ja pecety? Nąsęs.

O właśnie zrobiłem misję w Killzone: Liberation, jednocześnie tu gadając. :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Nie mowilem nigdzie ze wole grac na pecetach .

 

// Ok czyli rozumiem moge zalozyc teraz pelno tematow "Jablko czy Gruszka " , "Rower czy samochod" i admnistracja mi nic nie zrobi :P ?

 

 

@Down

 

:D ok to jutro zrobie z 20 takich tylko dobrze przemysle nazwy tematow i tresc..

Edytowane przez Mimek
Złamanie 10. punktu Regulaminu. Warn. Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...