Skocz do zawartości

Toplista anime


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o mnie to:

1. Fullmetal Alchemist: Brotherhood* (historia, ciekawe przeplatanie się momentów poważnych i totalnie rozbrajających, dobre odtworzenie mangi zarówno pod względem historii jak i klimatu)

2. Death Note (fabuła i klimat, choć nie radzę oglądać tego na poprawę nastroju; a, zapomniałabym o jabłkach ^^)

3. Toaru Majutsu no Index (po prostu mi się spodobało, chyba dobrze trafiło w klimaty, które lubię, poza tym duży plus za odniesienia do fizyki kwantowej :) )

4. Hellsing (klimat + wampir, który nie jest tak ugrzeczniony jak co po niektóre ostatnimi czasy; nie dajcie się zmylić tym, że nie atakuje wszystkich ludzi dookoła!)

5. Haibane Renmei (choć początkowo niewiele się działo, potem zaczęło się robić coraz ciekawiej, aczkolwiek nie jest to pozycja dla fanów łubu-dubu-trzasku-prasku - zupełnie nie ten rodzaj anime)

 

 

Jakby co, nie uważam się za autorytet w dziedzinie animców, nie przypominam sobie, żebym oglądała wiele innych (z czasów wczesnej młodości: Sailor Moon, Dragon Ball, Slayers; poza tym nie pamiętam). Z wyżej wymienionymi akurat miałam do czynienia dlatego, że poleciła mi siostra albo koledzy.

 

*ano właśnie, może nie wszyscy wiedzą, ale powstały dwie niezależne serie FMA, z czego druga (Brotherhood właśnie) jest znacznie wierniejsza mandze, co siłą rzeczy wynika z czasu powstawania (mangę skończono w czerwcu br., pierwsze podejście do FMA w lipcu 2008, drugie niewiele później po mandze). Co prawda z pierwszej oglądałam tylko niektóre odcinki, ale patrząc po niektórych fragmentach mogę z całą pewnością stwierdzić, że istnieje przepaść pomiędzy tym, co w mandze a tym, co w pierwszej serii (podałabym więcej szczegółów, ale wolę uniknąć spoilerowania). W każdym razie jeśli seria ma 64 odcinki (a nie 51), w przerwie na reklamy są wstawki, w których jakiś gość mówi "Fullmetal Alchemist" (dość charakterystyczny element, powiedziałabym), a na sam koniec jest wybrana mina z odcinka i napis "see you next time" (po angielsku, nie po japońsku), to na pewno Brotherhood.

Rozpisałam się tak, bo naprawdę mnie ciekawi, o której serii głównie piszą tutaj użytkownicy, a poza tym chętnie bym z kimś podyskutowała na ten temat (zwłaszcza, jeśli ktoś oglądał pierwszą serię FMA). ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...