Skocz do zawartości

Zablokowane Uruchamianie programów w Linuxie!


GladiusX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-/ Wiem, Wiem że powinienem pisać na forum komputerowym, ale... Chyba mnie tam nie lubią ;-/ Pewnie tak jak i tu... Jednakże przejdźmy do rzeczy. Ostatnio zainteresowałem się językiem komputerowym C++ i... Tutaj mój problem. Kompilator... Znalazłem gcc 4.4.0 czyli najnowsza wersję GCC... I jak zawsze z programami Linuxowymi problem mój... Może ktoś mnie wreszcie nauczy jak je uruchamiać? W windzie było to proste dwa kliknięcia i tyle... Ale do linuksa nie mam żadnych pretensji o to ze jest tak a nie inaczej, w końcu, żebym umiał sprawnie surfować po windzie uczyłem się od 4 roku życia przez około 3 lata... Więc pomóżcie mi jeżeli wiecie jak uruchomić program zrobiony pod linuxa. :sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Po pierwsze po co ten link do wikipedii? :huh: a po drugie skąd system by wiedział w jakim języku jest to napisane skoro nie miały by rozszeżeń.

Bo kiedy np. właczam program napisany w pythonie to wpisuje z rozszeżeniem (py)

Nie mówiłem, że jestem linux mastah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pisałęm Pieter o wersji nie 4.0 tylko0 4.4.0 i ta na pewno jest najnowsza... a po drugie próbowałem tego co mi tam na bazgraliście xD ale nic nie chodzi. Za każdym razem w terminalu pisze... " No such file or directory" A tak gdyby co to mam Linux Ubuntu 9.04... Proszę o nowe posty z przydatną mi pomocą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie skąd system by wiedział w jakim języku jest to napisane skoro nie miały by rozszeżeń.

Bo kiedy np. właczam program napisany w pythonie to wpisuje z rozszeżeniem (py)

Omg, ale Python to język interpretowany (programy włączasz "python program.py"), a c++ kompilowany (program kompilujesz, tworzy Ci się binarka a'la exe na windzie i ją odpalasz normalnie ./program).

 

By wiedział np. stąd:

#!/usr/bin/python

na początku skryptu, więc nie trzeba żadnego python plik.py , jak nie zagłebiliście się do końca w temacie to zostawcie go.

 

 

topic:

 

Kompilowałes wogóle ten plik? ...

gcc plik.cpp -o app
chmod +x app
./app

 

Bądź zamiast gcc weź g++ i po problemie. ehhh. eof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

#!/usr/bin/python

na początku skryptu, więc nie trzeba żadnego python plik.py , jak nie zagłebiliście się do końca w temacie to zostawcie go.

 

Tak, chciałem mu tylko pokazać różnicę między pythonem a cpp, że cpp trzeba kompilować, a pythona nie - wystarczy interpreter. 

 

 

edit

To może wklej swój kod cpp i pokaż jakie błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gcc plik.cpp -o app
chmod +x app
./app

 

Wpisuje to i...

 

 gcc: plik.cpp: No such file or directory
gcc: no input files

 

chmod: nie ma dostępu do `app': No such file or directory

 

bash: ./app: No such file or directory

 

Oto ci chodziło? To jest rezultat wpisania tego do terminala... Tyle... i nie chcę żadnego Pythona tylko C++ Gcc bo to dlamnie nie jest na pięć minut do zabawy jak z Pythonem ja z C++ wiąże przyszłość... Chyba wiesz o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gcc plik.cpp -o app
chmod +x app
./app

 

Wpisuje to i...

 

 gcc: plik.cpp: No such file or directory
gcc: no input files

 

chmod: nie ma dostępu do `app': No such file or directory

 

bash: ./app: No such file or directory

 

Oto ci chodziło? To jest rezultat wpisania tego do terminala... Tyle... i nie chcę żadnego Pythona tylko C++ Gcc bo to dlamnie nie jest na pięć minut do zabawy jak z Pythonem ja z C++ wiąże przyszłość... Chyba wiesz o co chodzi.

 

 

 

 

Ale zamiast plik.cpp wpisz nazwę swojego pliku z kodem, jpd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...