Skocz do zawartości

Zablokowane "Zbiorowy" else


Nirvan

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zrobione sporo takich eventów jak ponizej , i mam obiekt który po zmiennej "view" wyświetkla "info"

Inaczej najezdzania na buttony nie moge zrobic (tak mi się wydaje) i tylko pozostal mi problem z zmianą view na false gdy odjedzie z 1 przycisku.

Tak zeby to troche rozjaśnić o co mi chodzi to dodałem klamry pogrubioną czcionką , żeby było wiadomo o co mi chodzi ...

No bo jak kazdemu if mouse_x<view_xview+490 and ... dam na koniec else {view=false} to view = true będzie działać tylko dla ostatniej linijki skryptu ...

 

{

 

if mouse_x<view_xview+490 and mouse_x>view_xview+420 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info = 'cos';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

 

if mouse_x<view_xview+575 and mouse_x>view_xview+500 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info = 'cus tam';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

 

if mouse_x<view_xview+652 and mouse_x>view_xview+577 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info='cus tam';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

 

else

{

view=false;

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GML
view = false

 

if mouse_x<view_xview+490 and mouse_x>view_xview+420 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info = 'cos';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

 

if mouse_x<view_xview+575 and mouse_x>view_xview+500 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info = 'cus tam';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

 

if mouse_x<view_xview+652 and mouse_x>view_xview+577 and mouse_y<view_yview+125 and mouse_y>view_yview+55

{

view=true;

info='cus tam';

yy=view_yview+155; xx=view_xview+445;

}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...