Skocz do zawartości

[JS,Ajax] Mapa - 2 warstwy


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem sobie mapke w AJAXIe wszystko dzialało ok ale jak był jakiś gracz na graczu to automatycznie pola się przesuwały w inny sposób oraz gra się bardzo przycinała ponieważ co 1000ms odświeżało całą mape(jak zmniejszyłem 5x5 było normalnie ;] ) . A więc taki kolega mi podpowiedział żebym zrobił 2 warstwy:

- na 1 była by sama mapa , czyli wszystko co sie nie zmienia, jest stałe.

- na 2 były by NPC, gracze .

Tylko teraz tak , unajmy że bym zrobił mape

| 01 | 02 | 03 | 04 | 05 |

| 06 | 07 | 08 | 09 | 10 |

| 11 | 12 | 13 | 14 | 15 |

| 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |

| 21 | 22 | 23 | 24 | 25 |

| 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |

Każda z liczb to były oddzielny div. Pobierał bym dane użytkownika którego x lub też y nie jest większy bądź mniejszy od 3 , i go wyświetlał na tych divach. - to nie były problem.

- Teraz 2 warstwa tutaj już trudniej. Nie była by ona odświeżana ale musiałbym zrobić jakos scrollowanie mapki, tak robiłem poprzez odświeżanie, a tak w jaki sposób można to zrobić? Najlepiej jakby się dało , podstawić cały obrazek krainy, i jeśli ide to po prostu widok diva sie za mna przesuwa...

Wie ktoś jak można to zrobić? :)

 

Edit:

Screen:

p_1.png

Sorki za grafikę ale taką miałem pod ręką (Pokemony.......):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzaj, czy liczba graczy na jednym polu jest większa od 1, jeżeli tak rysuj tylko jednego. A przesuwanie mapki na CSS ( left, right, top, bottom ).

 

EDIT:

<div style="width: 200px; height: 200px; overflow: hidden">"kontener", w którym znajduje się mapa
<div style="left: 40px; top: -30px;">Mapka, przesunięta o ileś pikseli w górę i prawo.</div>
</div>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...