Skocz do zawartości

ID


Rekomendowane odpowiedzi

cze, ma mały problem z id, chciałem się zapytać czy da się wymusić jakieś id na nowo tworzonym instance ?

, wiem że id jest stałą, ale może istnieje jakiś sposób na to :/, czy też będę musiał tworzyć ogromniastą, globalną, tablice która będzie mi przechowywać wszystkie id,co nie wydaje mi się zbyt optymalne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Ale powiedz co chcesz osiągnąć to znajdzie się najwygodniejsze możliwe rozwiązanie :P

Robie edytor leveli, z systemem targetów

wszystko było by ok gdyby nie to że edytor po zapisaniu mapy, tworzy kod na tworzenie instanców w danym miejscu x,y, itd.(lokalnych wartości ) ale nie mogę zapisać w danym instance targetu do innego instance (jego id), ponieważ, jako że instance tworzą się na nowo id będzie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy też będę musiał tworzyć ogromniastą, globalną, tablice która będzie mi przechowywać wszystkie id,co nie wydaje mi się zbyt optymalne.

Przede wszystkim po co ci tablica z wszystkimi id, he ? Do id danej instancji czy tam obiektu można się dostać przecież adresując ?

edit : Jak pisałem nie było twojego posta. Coś nie mogę się połapać .... jak tworzysz instancje to nie podajesz id instancji tylko id obiektu. A ID obiektu jest stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie chodzi o odwoływanie się do obiektu a odwoływanie się do targetu danego instance

,mam wiele instanców tego samego obiektu z rożnymi targetami -_-

 

tylko nic mi z targetu jeżeli mapa stawia level tworząc instance bo id pojedynczego instance staje się niemożliwe do określenia bez ów tablicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...