Skocz do zawartości

Zablokowane Ubuntu - instalacja sterowników


gorefest

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z instalacją sterownika do karty graficzenj nvidia 8200. Ze strony producenta pobrałem sterownik i tam pisze że trzeba wpisać

sudo sh NVIDIA-Linux-x86-180.51-pkg1.run

Ok odpala się.. poźniej wyskakuje błąd że mam właczony serwer X czy coś..po googlałem i znalazłem ten o to temat:

 

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=97747

 

Jednak po wpisaniu

sudo /etc/init.d/gdm stopJakby wyłącza mi się wszystko czarny ekran i dygający: _ i nic się dalej nie dzieje. Mam najnowsze ubuntu 9.04.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale małpa dwa dni temu prosiłem o linki do tego systemu... A ten se zerżnął ;P to nie fair ;P Sobie szukaj, nie pomogę bo nie mam z tym problemów, a jak bym jednak coś znalazł dam znać...

 

To co najnowsze nie musi być najlepsze MAŁPISZONIE!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Gladiatus, zachowujesz się jakbyś był jedynym który wie o istnieniu czegoś takiego jak Ubuntu. Zanim napiszesz kolejnego posta, zastanów się i przeczytaj go 5 razy, czy nie zrobisz z siebie durnia wysyłając go :P . Zresztą, Twój post jest całkowicie zbędny. W ogóle nie pomagasz tym, tylko przyczyniasz się do zaśmiecania forum bezsensownymi postami.

 

@gorefest:

Nie słuchaj co mówi producent. Wgraj przez Envy. Z tego co pamiętam, to jest on dołączany do Ubuntu. Jak nie, to sobie go ściągnij - http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html . Programik ten zrobi wszystko za Ciebie ;) .

A jak wyskakuje, że masz X włączone, to po prostu jak masz ekran logowania to tam gdzieś były opcje logowania i wybierasz, logowanie się do konsoli i tam robisz wszystko z linii poleceń. Aczkolwiek, polecam Envy, mniej kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...