Skocz do zawartości

Poruszanie się w izometrii


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, otóż kopiuję interfejs (poruszanie, walka itd.) z gry Front Mission 1st i mam już kilka grafik, teren izometryczny, ale zrobiłem też wskaźnik (taki świecący kwadracik) i nie umiem zrobić tak aby poruszał się na ukos, czyli tak jakby nacisnął strzałki "lewo" i "góra". Rozmiary siatki to 64x32 i wszystkich grafik. Chodzi mi o to, żeby obiekt wskaźnik po naciśnięciu np. strzałki w górę poszło na ukos. W obiekcie wskaźnik mam 4 zdarzenia <Left> itd. i w każdym z nich mam dwie akcje: "If a position is collision free" x:-32, y:-16, object:Only solid, Relative:yes i "Jump to a given position" x:-32, y:-16, Relative:yes.

Jakie x: i y: muszę wpisać? Wiem, że to jest pewnie baaardzo proste, ale ja po prostu nie wiem ;/

 

P.S.

Co mam zrobić żeby owy wskaźnik nie wychodził zza ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.yoyogames.com/downloads/tutorials/threed.zip

Tutaj masz przyklad z yoyogames, jednym z nich jest wlasnie gra izometryczna, jest tam wszystko ladnie wytlumaczone ja c ma sie ruszac.

 

 

Edit - Eeem, nie rozumiem, pytasz sie cos a juz to wytlumaczyles? Wystarczy teraz ze krecisz tymi x i y na + i -, i włala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przy wielkości twoich kafelek ma być -32 i -16, a tak to masz dobrze...

 

PS. A tak właściwie to możesz przecież włączyć grę i sprawdzić czy działa O_o

 

Edit: Co do pytania 2 to masz w Other takie zdarzenie jak Intersect Boundary (czy jakoś tak ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...