Skocz do zawartości

Ja pisze kod a nie działa krencenie


Lesinar

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ja takie coś jak młyn tylko to nie jest młyn ale to coś to musi się obracać i stać w miejscu

Ja dałem step image_angle=1 a dalej dałem >< wall i wpisałem nic jeśli ktoś morze mi to zrobić proszę wysłać

a tu jest gra http://www.sendspace.com/file/uwf145

 

 

Pozdrowienia od Lesinar

 

prawdziwe imię Mateusz

 

Nigdy nie nazywaj tematu "Pomoc", "Help me!" itp. Tytuł tematu powinien być "mówiący" czyli taki, który od razu po przeczytaniu informuje o poruszanym w nim problemie.

Warn +1.

gnysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz żeby się kręciło to daj w stepie image_angle+=5 na przykład.

To ci się będzie kąt zwiększać o 5 co klatkę.

 

A no i nie zapomnij temu czemuś dać origina na środku w sprite'cie, bo domyślam się, że chcesz żeby się względem środka obracało skoro ma stać w miejscu :)

 

Powodzenia!

 

P.S. Gra zapowiada się nawet fajnie tylko popraw trochę to sterowanie, bo denerwujące jest jak się postać zacina na ściance i trzeba ją obracać. :)

 

P.S.2 I kurde blaszka, na przyszłość trochę dokładniej opisuj problem i nie zapominaj o interpunkcji to łatwiej będzie wyczaić o co ci chodzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robisz sprite'a, nastepnie wchodzisz w jego "animation", tam masz "rotation sequence", wpisujesz ilosc klatek (najladniej 360, ale moze sie dlugo ladowac), a stopnie zostawiasz w spokoju, bo chodzi Ci o obrot 360... musisz jeszcze przeskalowac image, albo dac "resize canvas" bo bedzie wychodzilo poza rysunek. No i gotowe... Dalem Ci sposob na img, ale na objecty to Ci nie wytlumacze, zreszta bez Pro to dosc trudne jest, a przypuszczam, ze nie masz... Mam nadzieje, ze pomoglem :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...