Skocz do zawartości

Podzielenie neo 6mb,


Ra3l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam sieć na 6 komputerów z sąsiadami, do mojego domu dochodzi jeden kabel rj-45, i chce zrobić żeby był internet u mnie w domu na dwóch komputerach żeby internet był niezależnie wiem że do tego jest potrzebny hub/switch/router (na obrazku jest hub/switch) ale to jest router.I moje konkretne pytanie brzmi jaki router czy może jeszcze jakoś inaczej podłączyć ten 2 (7) komputer?

23eeb6578c97a3c5.jpg

 

Proszę o podanie konkretnych linków aukcji z allegro, routerów (czy innych cudów do tej operacji w cenie do 60/70zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Najlepiej to kupić switcha z wifi, połączyć bezprzewodowo i po problemie. Zresztą pożycz może od kogoś kartę wifi i sprawdź czy w twoim zasięgu nie ma niezabezpieczonej sieci, do której będziesz mógł się podłączyć. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to żeby to zrobić jak najmniejszym kosztem, a wi fi to musiałbym kupić 2 karty wi fi, jakis router wi fi. Nie opłacalne.

 

Na jakiej zasadzie to działa to już wiem. Kabel który mam teraz w kompie do routera i 2 kable z routera do dwóch kompów. Tylko proszę o aukcje, z dobrymi w tej cenie routerami/switchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą pożycz może od kogoś kartę wifi i sprawdź czy w twoim zasięgu nie ma niezabezpieczonej sieci, do której będziesz mógł się podłączyć. tongue2.gif

No tak ale to będzie nielegalne. Od 09 roku weszła ustawa że bez pozwolenia administratora/właściciela sieci nie można się z nią łączyć od tak sobie.

 

A jeżeli chcesz router za 60/70 zł, napisz do mnie na gg to ci mogę używkę odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeszcze raz ja i z podobnym pytaniem :]

kupiłem sobie HUB jest tam pięć wejść 4 prawdopodobnie wyjściowe i 1 wejściowe.

Podłączyłem do tego routera kable i nie działa ;/

Tz. monitorki są tylko pakiety stoją w miejscu i pisze że nie może wyświetlić strony.

 

w czym może być problem?

 

jest cos takiego:

modem> router(5kompów) kiedyś było 6 ale jedne kabel który szedł do mojego kompa przełożyłem do huba z huba kolejny kabel do mojego kompa. i nie działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...