Skocz do zawartości

Jedno IP - jeden punkt


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak

Robię taki program ( tzn. staram się robić :P ) iż logujemy się ( przez GM xD ) na www, noi wyświetlają nam się jakieś tam dane, gdy klikniemy surfuj , wtedy GM pobiera liste stron z www która jest pobierana z bazy danych i po koleji użytkownik programu na nie wchodzi, mija jakieś 5 minut, i użytkownik wchodzi na ok. 1000 stron ( z netem 256 kb/s w 1 min wejdzie na 240 linków ) i dostaje za to ok. 200 punktów, noi pisze że nie ma już wiecej stronek, ale gość chce wiecej punktów i wchodzi jeszcze raz w program i znów nabija te 1000 linków np.

Chodzi mi o to aby zrobić jakieś zabezpieczenie jeśli chodzi o IP, że jak wejdzie na wszystkie stronki ( ta liczba się bd zmieniać ponieważ za te punkty gość wykupi sb uniki ) to żeby już nie mógł , chyba że ma inne IP już ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a więc tak, pobieramy IP użytkownika i przy każdym wejściu na strone wywoływać skrypt php który będzie zapisywał w bazie danych

IP oraz adres www

Później przy każdym wejściu musiałbym zrobić wyszukiwanie w bazie danych rekordów gdzie IP='IP usera' a url='teraz wchodzona stronka' , gdy znajdzie wtedy zwraca wartość false jak nie znajdzie do true, Lecz czy wtedy GM nie bd działał powoli?? Da się jakoś przyśpieszyć ten proces, albo też zrobić tak iż nie zżera on tyle pamięci? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bd na żadnym serverze, tzn. www będzie jeszcze nie wiem na jakim, ale szybkość będzie zależała od szybkości użytkownika programu... heh, Wiem że nie dużo ale ja chce zrobić jak najszybszy program, wtedy będzie można w mniejszym czasie wejść na większą liczbę stronek :]

 

:book: O i znów pytanie heh :]

Jak w php w połączeniu z GM zrobić pętle która by pobierała ilość stron www które są zapisane i mają więcej niż 0 punktów na swoim koncie, wtedy też pobierało by się IP i znów było by sprawdzane czy nie było dziś wejścia przez dane IP na te strony :] Jak już te 2 warunki zostaną spełnione wtedy GM by pobierał te strony i wchodził :] heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...