Skocz do zawartości

UT3 czy TF2 ?


Fallord

Która grę kupiłbyś na moim miejscu ? :o  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No właśnie :x

    • Unreal Tournament 3
      10
    • Team Fortress 2
      20


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym przeprowadzić ankietę która z gier jest lepsza oraz dlaczego ? Mi osobiście bardziej przypasował UT3, ale może ktoś mnie przekona do TF2 - w dodatku nie wiem jak w obu grach stoi sprawa z ligami/klanami/serwerami - która z tych gier jest bardziej aktywna w świecie e-gamingu ? Dzięki wszystkim za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TF2 bo ma ciekawy styl, jest nietypowe i jakieś takie... inne?

 

Aczkolwiek nie grałem w żadne z tej dwójki, więc to tylko werdykt wydany na przeczytanych opiniach i obejrzanych filmikach.

 

A skoro jest już temat, to tak tylko zapytam - czy w momencie gdy dysponuje plikami TF2 nonsteam, to jak Valve zorganizuje kolejny Free Weekend będe mógł zagrać na tym po ewentualnej podmianie jakiegoś exeka, czy musze ściągać te pare giga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unreal Tournament mają to do siebie, że są tylko kolejnymi grami multiplayer, gdzie tylko strzelasz i musisz zabrać flagę, lub gdzie tylko musisz zabijać przeciwnika do tego kosmicznymi broniami. A TF2 ma coś w sobie, ta gra się nie nudzi szybko. Ja na przykład gram w to już pół roku, w ogóle mi się to nie znudziło, a wciąż odkrywam nowe taktyki grania, czy wciąż zdobywam nowe doświadczenie w graniu różnymi postaciami. Do tego, regularne updaty dodające nowe bronie za osiągnięcia, tylko zwiększają grywalność, chociaż ze wszystkich dodatkowych broni, jedyne co moim zdaniem jest dobre i przydatne, to nowy karabin strzykawkowy medyka, kritzkrieg oraz kanapka :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do esportów, dużo więcej o TF2 słyszałem. UT3 może podzielić los kolejnych to Call Of Duty - wraz z kolejną wersją, zapomina się o starszej wersji, coraz mniej graczy, ligi znikają itd. Z TF2 raczej tak nie będzie, bo raczej prędko kontynuacji nie będzie. Team Fortress Classic przecież był wydany w 1998 czy 1999 roku bodajże, więc między nim a wydaniem TF2 minął szmat czasu, a TF2 jest ciągle ulepszane, itd. Serwerów do TF2 masz wporzo dużo, aczkolwiek ja polecam serwery klanu Special Attack, zdecydowanie najlepszy klimat na serwerach, do tego świetny system punktów i całkiem wporzo community.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak: głos na TF2, dlaczego? Tf2 ma podział na klasy jak w wolfenstein: enemy territory, przez co cała drużyna musi współpracować ze sobą aby móc w ogóle wygrać rundę / mapę, tutaj już pierwszy plus, ponieważ UT3 nie ma czegoś takiego. W Team fortress 2 w esl ma 11 lig i ponad 200 klanów, a UT3 zaledwie jedną ligę i 14 graczy. W UT3 mamy ~20 serwerów (limit graczy na serwerze - 26) gdzie jest więcej niż 2 graczy na serwerze, za to serwerów Team fortress 2 gdzie jest więcej niż 2 graczy mamy ~250 serwerów (limit graczy na serwerze - 32), więc można pograć z większą ilością graczy. Poza tym kolejna część Unreal tournament pewnie wyjdzie za 1-2 lata, a do Team fortress wychodzą patche, które wprowadzają nowe rzeczy do gry i nie trzeba kupować nowej gry. Unreal torunament polecam tylko dla fanów serii, a Team fortress dla wszystkich, którzy cenią sobie dobrą internetową rozgrywkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja, co do AA się zgodzę. War Rock to schodzi na psy, dzieje się to samo co z ET - coraz więcej cheaterów na serwerach, przez co graczy ubywa. Battlefield 2 też ma coraz mniej graczy - zobacz sobie ilość zapisanych do lig w ESL. Jako tako trzyma się tylko liga 1v1 w BF2. Jedi Knight - ok, to jest popularne, pominąłem, ale przecież i tak liczba graczy nie dorasta liczbie grających w CoD, CS czy TF2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do esportów, dużo więcej o TF2 słyszałem. UT3 może podzielić los kolejnych to Call Of Duty - wraz z kolejną wersją, zapomina się o starszej wersji, coraz mniej graczy, ligi znikają itd. Z TF2 raczej tak nie będzie, bo raczej prędko kontynuacji nie będzie. Team Fortress Classic przecież był wydany w 1998 czy 1999 roku bodajże, więc między nim a wydaniem TF2 minął szmat czasu, a TF2 jest ciągle ulepszane, itd. Serwerów do TF2 masz wporzo dużo, aczkolwiek ja polecam serwery klanu Special Attack, zdecydowanie najlepszy klimat na serwerach, do tego świetny system punktów i całkiem wporzo community.

Dokładnie, to mnie smuci ale nic nie poradze ;/

Bo gra cudowna ale już to nie to samo co UT classic w ktorego ludzie grają do tej pory ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...