Skocz do zawartości

Zablokowane Problem z podłączeniem napędu


lenin

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku.

Nabyłem nowego kompa, bez dysku twardego i napędu CD. Podłączyłem dysk twardy i napęd ze starego kompa, jednak wogóle napędu nie chce mi wykrywać. Fakt, można otwierać i samykać szufladkę, dioda kontrolna też się świeci przy wczytywaniu dysku i tyle;/ Ustawiłem bootowanie na cd rom, jednak Wyskakuje jedynie info, żeby miej więcej 'podłączyć sprzęt, który ma być botowany'.

Jak go podłączyłem? Praktycznie tak samo jak w starym kompie, tj. kabel HDD, i jeszcze jeden kabel, który podłącza się także pod dysk. Do tego ze starego kompa musiałem przełożyć jeszcze kabelek do napędów, którego nie było.

 

I co najciekawsze, gdy tak podłączę napęd, nie wykrywa mi wtedy nawet dysku twardego (bez napędu wykrywa).

Ktoś ma jakieś pomysły (ew. miał ten sam problem)?

Przez to wszystko windowsa nie mogę zainstalować i sprawdzić nowej machiny;/

 

ps. sorki za chaotyczny post

 

E: Dobra spytałem kumpla, i stwierdził, że to może być wina taśmy (tego kabla hdd), i że nie można podłączyć dwóch urządzeń pod niego. Pytanie - co robić? :(

 

E2: Chyba znalazłem odpowiedź - zworki. Jeszcze nie sprawdzałem, czy działa. Jak coś to dam znać :) Narazie nie zamykam, może ktoś coś dorzuci od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...