Skocz do zawartości

Pole widzenia


Qubatron15

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: Da się jakoś nałożyć alphę na krawędzie tego trójkątnego otworu wewnątrz tego obrazu?

http://www.gmclan.org/uploader/4228/Pole_widzenia.jpg

Dałby ktoś radę to zrobić albo mógłby chociaż pomóc tego dokonać? Żeby nie była ona jednak zbyt rozciągnięta. Powiedzmy - niech całe "rozcieńczenie" czerni zachodzi na szerokości nie większej, niż 40 pikseli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, teraz spojżałem, ze mało szczegułów dałem (ale pisałem ten temat o 2 w nocy, spać mi sie chciało :P ).

 

adam014, patrzyłem, co zrobiłeś. Chodziło mi o to, żeby ten biały trójkąt z wewnątrz został wycięty, a jego krawędzie "wyalphowane" - czerń naokoło ma pozostać. Ma to być stożek widoku, w grze, gdzie akcja widoczna jest z góry, więc jakby krawędzie tego stożka powinny delikanie przechodzić w widok rooma (w background, obiekty, będące ścianami, przeciwników itp.) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, teraz spojżałem, ze mało szczegułów dałem (ale pisałem ten temat o 2 w nocy, spać mi sie chciało :P ).

 

adam014, patrzyłem, co zrobiłeś. Chodziło mi o to, żeby ten biały trójkąt z wewnątrz został wycięty, a jego krawędzie "wyalphowane" - czerń naokoło ma pozostać. Ma to być stożek widoku, w grze, gdzie akcja widoczna jest z góry, więc jakby krawędzie tego stożka powinny delikanie przechodzić w widok rooma (w background, obiekty, będące ścianami, przeciwników itp.) :)

 

Czyli chcesz żeby zamiast białego tła była pokazana plansza ? Nie jestem pewny czy o to Ci chodzi, ale spróbuj ustawić na spricie kropkę w lewym dolnym rogu o kolorze przezroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wiem. Takteż właśnie robiłem w przykładzie adama014 i to nic nie dawało.

Kiedy próbowałem tego z rysunkiem od Sirluki, to otwór się robił, ale jego krawędzie zamiast zlewać się z roomem, były zaznaczone na biało, bo przy zastosowanym tam blurze zrobione jest po prostu przejście kolorystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...