Skocz do zawartości

Gitara akustyczna a gitara klasyczna


Flaque

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zacząłem się uczyć grać na gitarze klasycznej i muszę stwierdzić, że mam za krzywe palce i nie mogę ich położyć na chwycie C, a prawie każdy riff go posiada lol. Więc mam pytanie, czy gitara akustyczna ma węższy gryf od gitary klasycznej? Chciałbym mieć drugi powód, żeby zakupić sobie gitarę akustyczną.

 

 

powód nr 1:

 

19:29:07 Ludzix

technika masturbacyjna jest dobra na akustycznej, na klasycznej tak jak wytrzepujesz dywan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to prawda gitara akustyczna ma węższy gryf oraz zwykle posiada metalowe struny na których na całe szczęście można grać kostką.

 

Osobiście sam rok uczę się gry na gitarze (akustycznej) i na początek polecałbym Ci różne ćwiczenia dla "uelastycznienia" palców. Np. nie wiem czy coś Ci mówi słowo "pająki" (czy też krzyżyki,już nie pamiętam).

 

P.s.Aha,wpadnij na bd. stronę dla zarówno początkujących,jak i zaawansowanych gitarzystów - www.chords.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oraz zwykle posiada metalowe struny na których na całe szczęście można grać kostką.

A co nylonowych nie można kostkować? x_X

 

Co do gitary - to zależy np. mój akustyk ma dosyć wąski gryf, a akustyk kumpla ma w cholerę szeroki ;p Musisz znaleźć taką gitarkę jaka ci najlepiej spasuje. osobiście nie widzę wielkiej różnicy między gitarami akustycznymi a klasycznymi, jedyna mi znana to zupełnie inny mostek, chociaż akustyki też maja i te i te więc... ;p

 

Poza tym flaque granie na akordach to syf ;p Nadaje się na granie przy ognisku harcerzom a nie do porządnego grania ;D

 

najlepiej to pierw na klasycznej pierw sie uczyc gam, aby u elastycznic palce, a potem sie brac za akordy

lol. Od akordów najlepiej zaczynać. Bo tam nie trzeba "uelastyczniać" palców. tylko zmieniać ich ułożenie. jak se chcesz grać ot tak sratatata to się uczysz paru akordów i grasz. A jak chcesz już grać coś bardziej zaawansowanego to dopiero ćwiczysz palce, szybkość, dokładność, technikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lol, czyli nie brać akustycznej bo jeszcze bardziej się osram =D

 

Eee... LOL? Skoro akustyczna jest do gry na akordach no to właśnie łatwiej łapać na węższym gryfie wiec nie widze powodu dla którego miał byś się osrać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od akordów najlepiej zaczynać. Bo tam nie trzeba "uelastyczniać" palców.
gówno!

wyćwiczenie palców to jak dla mnie podstawa. zacznie robić płynnie te wszystkie ćwiczenia rozciągające, "pajączki" itd. - wtedy może brać się za coś bardziej konkretnego. jest tylko jeden problem - przy niektórych ćwiczeniach można dostać kurwicy więc trzeba mięc trochę (albo nawet więcej niż trochę) samozaparcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gówno!

wyćwiczenie palców to jak dla mnie podstawa. zacznie robić płynnie te wszystkie ćwiczenia rozciągające, "pajączki" itd. - wtedy może brać się za coś bardziej konkretnego. jest tylko jeden problem - przy niektórych ćwiczeniach można dostać kurwicy więc trzeba mięc trochę (albo nawet więcej niż trochę) samozaparcia smile.gif

Dupa tam! ;p Ja nie ćwiczyłem żadnych pajączków czy jakiego tam syfu, a grać się nauczyłem. Od akordów zaczynałem - prostych bo prostych, potem jakieś tam solo i po trochę, po trochę. ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież z samej definicji gitary akustycznej wynika, że gitara akustyczna ma większe pudło rezonansowe, węższy gryf i metalowe struny ;o . Akustyk z nylonowymi strunami to jakiś pic na wodę, z szerokim gryfem tak samo.

A mój akustyk ma nylony ;o

 

lol hax!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieją z nylonami, ale jak napisałem, to jest pic na wodę, bo to są tzw. wersje do "łatwiejszego grania". Normalne akustyki mają stalowe struny, co jak dla mnie jest lepsze. Mi np. się dużo lepiej gra na stalowych strunach, jak się uczyłem grać na klasycznej to w ogóle nie umiałem dobrze grać na nylonowych strunach ;o .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej no, banjo to zaje.bisty instrument, gdybym miał kase to bym sobie je kupił. tak samo jak wiele innych instrumentów.

chociaż ostatnio wkręca mi się harmonijka i nie wiem czy by sobie jakiejś nie sprawić :cool2: jeszcze bardziej zaje.bista rzecz, głównie ze względu wielkości - gówno w kieszeń i bym se grał na przerwach w szkole B)

 

edit: wylaczcie ta durna cenzure slowa 'zaje biste' :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odbiegając trochę od tematu akustyków. Może ktoś polecić jakiegoś wporzo elektryka w okolicach 700zł, co do którego szanse na trafienie w jakimś sklepie muzycznym w Częstochowie jest stu procentowe ;p ? Bo w środę kupuję, a nie mam zielonego pojęcia co kupić xd . Myślałem nad jakimś Cortem, ale kompletnie nie mam zdania ;x . Wygląd nie ważny, ale wolałbym stratocasteropodobny ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...czne/cort-x2-bk

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...t-katana-kx5-bk

ew doplacasz nieco ponad 100zl i masz

http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gita...vintage-g400-wc

ponoc bardzo zacne wioslo (z tego co pamietam).

 

albo moze jakis squier.

 

to tak na szybko, bo zara ide spac. zawsze jeszcze mozna czegos poszukac na allegro, bo czasem trafiaja sie tanio niezle wiosla. chociaz ogolnie rzecz biorac wiekszosc z tych tanich wiosel brzmi podobnie, roznice sa niewielkie. tak samo jak w przypadku tanich, lipnych wzmacniaczy - niektore wychodza z tych samych fabryk i roznia sie tylko napisem na przodzie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie tu o tym, że akordowe granie to gówno... To dlaczego większość piosenek da się zapisać na akordach (przykład - www.chords.pl , ma bogaty śpiewnik i prawie wszystkie piosenki). Poza tym nie da się ustalić, która gitara jest najlepsza... Jeden będzie coś pierdzielił o klasyku, drugi wymądrzał się o akustyku, a jeszcze inny powie, że elektryk. Otóż każda gitara daje inny dźwięk i na każdej z nich gramy coś innego. Wolisz mocniejsze klimaty - kup se elektryka. Ja osobiście preferuję akustyka, i to nie dlatego, że ja na niej gram. Po prostu lubię klimaty akustyka.

 

Co do daaaalekiego postu wyżej (Mamrota): No nie wiem czy na nylonowych da się grać kostką, ja nigdy nie grałem na nylonowych więc nie wiem :P Ale spytam się kolegi i dam znać :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys na sztuce uczylismy sie grac na gitarze ale jakos nie za bardzo mi szło :D jakies nierówne tępo mi wychodziło i struny mi sie myliły, ale od dłuższego czasu przymierzam sie do tego zeby nauczyc sie grać :P marzą mi sie ostre metalowe riffy :D jakbym sie przyłożył to wyjdzie cos z tego czy nie nadaje sie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojego postu Mucco:

- akordowe granie się nadaje głównie do grania piosenek przy ognisku. Akordów jest co prawda mnóstwo, ale jak grasz jakąś solówkę gitarową, to raczej nie na akordach, tylko przyciskasz palcami struny odpowiednie na odpowiednich progach i ciśniesz w jedną strunę jednocześnie, a nie po wszystkich lub po większości, jak przy akordach. Jednak, jak zamierzasz grać na pielgrzymkach, na rajdach, przy ognisku lub jako harcerz do dostarczenia rozrywki muzycznej, to akordy ci wystarczą w zupełności

- elektryk nie jest tylko do mocniejszych klimatów. Pierwotnie elektryka stosowano do jazzu i bluesa, zresztą do dziś się stosuje w jazzie i bluesie, a elektryk bez przesterowań i efektów nie ma ostrego ani ciężkiego brzmienia. Nawet można zaryzykować stwierdzenie, że przypomina dźwięk gitary akustycznej w pewnym stopniu (nie dosłownie ofc).

- da się kostkować nylonowe struny. Nawet dzisiaj tak grałem, więc powiadam wam, że się da :P .

- maRMot, a nie maMRot xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- akordowe granie się nadaje głównie do grania piosenek przy ognisku. Akordów jest co prawda mnóstwo, ale jak grasz jakąś solówkę gitarową, to raczej nie na akordach, tylko przyciskasz palcami struny odpowiednie na odpowiednich progach i ciśniesz w jedną strunę jednocześnie, a nie po wszystkich lub po większości, jak przy akordach. Jednak, jak zamierzasz grać na pielgrzymkach, na rajdach, przy ognisku lub jako harcerz do dostarczenia rozrywki muzycznej, to akordy ci wystarczą w zupełności

AVE! Dokładnie o to mi chodzi. Ale granie nie-akordowe to nie tylko solówki ;p No i trudno mucco żeby się nie dało zapisać piosenek akordowo, skoro akord to w końcu jakiś dźwięk nie? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...