Skocz do zawartości

games-graphis.pl


Nx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wuteef? Co to ma do tematu? Wyjdź.

przeczytaj sobie jeszcze raz. ze zrozumieniem. w kontekście - zgadnij - poprzedzającego posta. może to ułatwi zadanie. nie wyjde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już dużo takich repozytoriów grafik, marnujesz kasę na domenę. Jak ktoś naprawdę szuka grafiki, to poszuka po googlu, albo... po linkach na GMClanie. Właśnie wśród nich znalazłem niezłą stronę(tsukuru.pl), szkoda, że same materiały do RPG Makera, ale da się je jakoś pociąć i wykorzystać w swoich grach, no nie? No i właśnie dlatego dochodzę do wniosku, że oni z parunastoma tysiącami grafik chyba sobie lepiej radzą niż Ty z jedną xD. Po prostu żeby zacząć takie przedsięwzięcie trzeba mieć albo od razu jakieś materiały, albo jakiś dobry sposób na reklamę. A najlepiej both. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale są wady takich rozwiązań, a główną jest to, że szukając grafiki po Google nie dostajesz jej licencji i nie wiesz jak możesz jej używać oraz czy w ogóle możesz. Już było coś kiedyś, że jakaś instytucja państwowa pozwała jakiegoś 14-latka za to, że użył na swojej stronie fotki jakichś odznaczeń wzięte z ich strony. Jedynymi miejscami gdzie masz licencję na grafikę i inne zasoby wyraźnie napisaną, są Wikimedia Commons i Open Clip Art Library, ale stamtąd np. postaci do gry nie weźmiesz, ale inne rzeczy jak najbardziej, jest ich tam bardzo sporo i na dogodnych licencjach. IMHO pomysł z taką stroną jest jak najbardziej dobry, jeżeli będzie obowiązek podania licencji oraz potrzeba zaświadczenia, że jest się autorem takowej grafiki. Wtedy, w razie jak ktoś wrzuci nie swoją, to można go podać do sądu, za nieprawne przywłaszczanie sobie cudzej twórczości :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A po co mamy dodawać? Twoja strona, więc Ty dbaj o jej promocję. Czy ja chodzę po innych stronach i proszę o przykłady i artykuły na gmclan? Nie. Musisz jakoś zachęcić użytkowników, bo prośby tutaj nic nie pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo skryptu w nagłówku, jakiś guzik "Lekunsachten" pod nowo dodanym zdjęciem, brak loga strony, te oko z napisem GIF słabo wygląda, napis "logować automatycznie podczas następnej wizyty" jest za długi (lepiej sam haczyk), niepotrzebny guzik "Pobierz" (jak ktoś zobaczy to na cholerę ma ściągać? Lepiej se kliknąć na obrazek i wybrać Zapisz jako), ocena jedynie od 1-5, głupia na dodatek. Lepsze pokazanie 10 gwiazdek i każda jest linkiem, brak informacji o licencji grafiki, regulamin bez sensu, rejestracja z tokenem a ja jestem przeciwnikiem tokenów, pod tokenem napis jest po angielsku, na cholerę aktywacja przez e-mail - na tak mało popularnym serwisie lepiej tego nie wymagać, brak pola do powtórzenia hasła W emailu, jaki dostałem pisało "Dziekujemy za zarejestrowanie sie w galerii na Foto.PowerPlay.pl", na dodatek na dole pisało "Pozdrowienia, ekipa 4images". W profilu możliwość podania ICQ, GG jest popularniejsze. Usuń blokadę max szerokości i wysokości pliku - po co to. Liczy się tylko waga. A 2MB powinno wystarczyć. Lol...? Co to znaczy "Złe rozszerzenia"...? Czy to może dopuszczalne rozszerzenia...? Wgrywanie miniaturki samemu jest bez sensu. System sam powinien robić miniaturkę. Pola "Nazwa zdjęcia", "Opis" itp. powinny być rozciągnięte do prawej krawędzi strony, a nie do połowy. I jeszcze kategorie do dupy :P

 

Jeśli poprawisz ważniejsze punkty z tego, co napisałem z chęcią zacznę dodawać grafiki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini Gallardo i roczny zapas Nutelli.

 

Ja dalej jestem sceptyczny, bo mało kto będzie się bawił w robienie origów dla ludu, skoro już tak nie chcecie łamać prawa. Przejrzałem to całe tsukuru i fakt faktem, większość z tych grafik jest zerżnięta z SNESowych i Gameboyowych gier, ale i tak jest tam dość dużo ownów (chyba, że autorzy robią nas w konia - dziwnie ładne te grafiki, czyżby wysyp pixelartystów na polskiej scenie?). Jakkolwiek, każdy kto chce zrobić ładną grę musi liczyć się z tym, że z repozytoriów grafiki nie ma co brać... Pełne sety ładnych, pasujących do siebie grafik to w Sieci rzadkość i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, skreśliłem bugi których już nie ma.

 

Logo skryptu w nagłówku, jakiś guzik "Lekunsachten" pod nowo dodanym zdjęciem, brak loga strony, te oko z napisem GIF słabo wygląda, napis "logować automatycznie podczas następnej wizyty" jest za długi (lepiej sam haczyk), niepotrzebny guzik "Pobierz" (jak ktoś zobaczy to na cholerę ma ściągać? Lepiej se kliknąć na obrazek i wybrać Zapisz jako), ocena jedynie od 1-5, głupia na dodatek. Lepsze pokazanie 10 gwiazdek i każda jest linkiem, brak informacji o licencji grafiki, regulamin bez sensu, rejestracja z tokenem a ja jestem przeciwnikiem tokenów, pod tokenem napis jest po angielsku, na cholerę aktywacja przez e-mail - na tak mało popularnym serwisie lepiej tego nie wymagać, brak pola do powtórzenia hasła, W emailu, jaki dostałem pisało "Dziekujemy za zarejestrowanie sie w galerii na Foto.PowerPlay.pl", na dodatek na dole pisało "Pozdrowienia, ekipa 4images". W profilu możliwość podania ICQ, GG jest popularniejsze. Usuń blokadę max szerokości i wysokości pliku - po co to. Liczy się tylko waga. A 2MB powinno wystarczyć. Lol...? Co to znaczy "Złe rozszerzenia"...? Czy to może dopuszczalne rozszerzenia...? Wgrywanie miniaturki samemu jest bez sensu. System sam powinien robić miniaturkę. Pola "Nazwa zdjęcia", "Opis" itp. powinny być rozciągnięte do prawej krawędzi strony, a nie do połowy. I jeszcze kategorie do dupy tongue2.gif

 

Jak widzisz, dużo błędów zostało :P

 

Jeśli zależy Ci na popularności musisz poprawić większość tych błędów co wymieniłem. I jeszcze:

1. Popraw ten haczyk "Ulubione" - jakiś cienki jest...

2. Może zmień skórkę...?

3. Ocena od 1 do 10

4. Pole dodawania komentarza jest badziewne :/ Za długie. Wywal ten token a BBCode powinno się mieścić w jednej linii (czyli usuń jeden guzik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zmieniłem wszystko

 

games-graphics.net

 

Konkurs: :P

 

Do wygrania skrzynka pocztowa o pojemności 2GB.

Aby wygrać skrzynkę pocztową należy do dnia 31.08.2008r. dodać jak najwięcej grafik.

 

1 miejsce - Skrzynka pocztowa o pojemności 2GB.

2 miejsce - Skrzynka pocztowa o pojemności 1GB.

3 miejsce - Skrzynka pocztowa o pojemności 768MB.

 

Adres e-mail będzie wyglądał tak:

 

twoj_nick@games-graphics.net

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca ci się :P

 

Zrób lepiej konkurs gdzie do wygrania jest button na rok, bo skończy się to tak, ze ktoś doda 2 grafiki i wygra 2GB :P

Po kolei:

 

1. Wypasowy regulamin do zaakceptowania :P

2. Nie ma miniaturki tego hełmu :/ Trzeba powiększyć, dopiero widać.

3. Cholerne kategorie. Przykład. Chcę dodać drzewo. Dam je w rośliny, czy w otoczenie? A jak zachcę dodać miecz i zbroję (taki sam styl graficzny, do kompletu)...? Będę musiał je rozdzielić, bo miecz to broń, a zbroja to ubranie. I sedno. Brak kategorii na postać.

4. W ogóle to ten hełm nadaje się bardziej na "Stroje"...

 

To w sumie na tyle.

 

Naprawdę odwołaj ten konkurs, albo daj inne nagrody, bo zmarnować prawie 4GB dla tych 3 grafik, które konkursowicze dodają to...

 

I powinieneś brać pod uwagę sumę ocen, jak już. Ja dodam 50 tandetnych graficzek, a ktoś doda 20, ale takich extra. I co, ja wygram?

Ja przyjmijmy miałbym 1 za każdą grafikę, a ten ziomek piątkę. I on miałby 20*5=100pkt., a ja 50. I aby nie było przekłamań - niech się liczą tylko twoje oceny. Bo teraz tak mało userów, że nic nie wiadomo...

 

No ale jest dużo lepiej niż było, gratuluję ;)

Poprawić konkurs, te kategorie, i może z tego coś wyjść ;)

 

AAAAAAAJJJJJ....

Nie zauważyłem.

Dawaj miejsc do wpisania licencji wykorzystania grafiki. Najważniejsza część tego portalu :P

 

Edit: No i to, co powiedział Webzir. Ty marnujesz swoje 4GB, a zachęta to naprawdę żadna dla userów. Założę se konto na gmailu, mam dużo lepsze konto, nawet wersję skrzynki online, i jeszcze krótszy adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dodaj punkty do regulaminu, bo teraz wręcz za krótki jest :P Dodaj, że nie można umieszczać obrazków o tematyce erotyczej itp.

2. Jak będziesz wyświetlał kilka bannerów na górze na raz? Bo 1 miejsce wygrywa taki sam banner jak 2, tylko dłużej. Skrypt będzie losował reklamę z 2 możliwości? Jeśli tak (a najlepiej by by tak było), to wspomnij o tym w regulaminie.

 

No i popraw te kategorie, no :P

 

PS: Zedytuj swój wcześniejszy post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webzir: Bo ten skrypt jest jakiś zrypany :P Aby napisać komentarz trzeba być zalogowanym, a jak się zaloguje i próbuje dodać komentarz, to mam pole "Nick: ", czyli mogę się podszyć pod kogo tylko zechcę (czyżby autor skopiował z jakiegoś gotowca skrypt komentowania...? Nie wiem.). Miniaturki skrypt wyświetla tylko dla plików gif. W oryginale profil rozjeżdża się na prawo.

 

Trochę porozmawiałem z Nakylsem i kilka błędów zostało rozwiązanych.

Ale aby poprawić miniaturki musiałbym sie zagłębić w kod tego tandetnego skryptu, a to już przerasta moje dobre chęci. Napisałbym porządny skrypt dla takiej galerii, ale jakbym miał pewność, że ten serwis odniesie sukces, a nie mam....

 

@Nakyls: Zapewne chodziło o bajty lub kilobajty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...