Skocz do zawartości

Zablokowane Złożone życie


Rekomendowane odpowiedzi

Mam ogromny problem!Jak zrobić pasek życia.

 

Chciałem zrobić pasek który maił by zmienną liczbę życia ,ale rozmiar by się nie zmienił?

Próbowałem zrobić w ten sposób (poniżej) ale to nie działa jak powinno!

 

Draw:

draw_rectangle_color(x+5,y+59,x+65,y+0-global.hp,c_purple,c_purple,c_red,c_red,0);

Step:

global.hp=1/100*global.hp1;

if (global.hp>100)

{

global.hp=100;

}

 

Próbowałem też innych sopsobów ale też nie. Ten wyszedł mi najlepiej ale nie rozwiązał porblemu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że to nie rozwiązało problemu!!!

Kiedy odejmuje hp to pasek sie wcale nie rusza a gdy stracę całe 100 pojawia się tylko 1 kreska!

 

PLS następnym razem napisać w global!!!

 

1. to juz twoj problem, zrobiles cos zle wiec nie dziala jak nalezy...nie mam pojecia jak rozwiazales obliczanie hp i jego odejmowanie to ci nie powiem co jest zle...

 

2. nastepnym razem nie przepisuj bezmyslnie, tylko sie zastanow chwile jak dopasowac gotowy kod do wlasnych potrzeb. to chyba normalne ze jak masz hp w global to trzeba dac gobal.hp a nie samo hp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwne że to nie działa dodałem wartości hp i hp2 ustawiłem je na 100 i zaczełem odejmować po 10 i nic!!!To samo!!!

Nie mogłem zrobić nic źle bo to takie trudne wstawić kilka linijek do draw i ustawić wartości!!!

Prosze prześlij przykład Tu w GM 6.

Albo całość w Skryptach na forum.

 

Żeby nic nie zepsuć(jak mi to się często zdarza) Z kopiowałem bezmyślnie :P i pododawałem wartości ale też nic.Przerobiłem to tak i też nic!:(

GML
health_show=(global.hp/global.hp1)*100;

 

draw_healthbar(x-5,y-59,x+65,y-1,health_show,global.hp,c_purple,c_red,c_red,0,true);

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze prześlij przykład Tu w GM 6.

Albo całość w Skryptach na forum.

Przecież masz już podany kod więc czego jeszcze oczekujesz?

Prędzej Ty powinieneś podać swój plik projektu, żebyśmy mogli zobaczyć co źle robić i ewentualnie poprawić kod <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...