Skocz do zawartości

FileCompare


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: FileCompare

 

Gatunek: Program

 

Opis: Programik do porównywania zawartości plików. Wybieramy dwa pliki, potem program przegląda zawartość i porównuje ją w obydwu plikach, a jako rezultat tworzy plik: "nazwa1_nazwa2_result.html" oraz wyświetla ilość różnych bajtów. Można odpalić go też z linii poleceń. Wpisujemy: "FileCompare.exe plik1 plik2". Jak sprawdzić szybko gdzie wystąpiły 2 rózne bajty? gdy odpalimy plik html i dopiszemy na koncu adresu: "#1" to przeniesie nas automatycznie do różnicy nr.1 itp. Jak rozpoznać dwa różne bajty? w pliku html będzie to wyglądać tak: gdy nie ma różnicy "a", gdy bajty są różne "[a|b]", gdzie 'a' to znak z pierwszego pliku, a 'b' to znak z drugiego pliku na tej samej pozycji. Pierwotnie zrobiłem ten program do sprawdzania różnicy w plikach zakodowanych, potraktowanych antydekompilatorem itp, zeby poznac jak to dziala ;D ale nie wiem czy komus z Was sie przyda, bo nie widze w nim jakiegoś globalnego zastosowania, co najwyżej do tego co wyżej opisałem :)

 

Download: https://gmclan.org/up1105_4_FileCompare.html

Rozmiar pliku: 1,04 MB

 

 

Autorzy:

Programowanie:
PsichiX

Fabuła:
Brak

Grafika:
PsichiX / Internet

Muzyka:
Brak

Screeny:

http://img229.imageshack.us/img229/6008/scr1mk4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wlasnie znalazlem o niebo lepszy program do tego, moj to jakis $hit przy nim :D, hehe, nie ma to jak besztac swoje dzielo xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... w moim hexa edytorze jest o wiele lepsza "porównywarka" plików ;p

Programik ogólnie słaby. Strasznie wolny jak na tego typu program i szczerze mówiąc niezbyt dobrze spełnia swoje zadanie ;P Nie rozpoznaje czy bajty zostały dodane, zastąpione czy usunięte w jakichś miejscach w pliku.

 

Pierwotnie zrobiłem ten program do sprawdzania różnicy w plikach zakodowanych, potraktowanych antydekompilatorem itp, zeby poznac jak to dziala

Zabezpieczonych Game Protectorem ? Po sprawdzeniu różnic pomiędzy plikami, patrząc na bajty raczej nie dowiesz się jak to działa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim akurat nie, do tego mam cos innego ;p ale fakt - straaasznie wolny jest hehe. ale grunt ze dla mnie sie przydal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to są jakieś inne antydekompilatory ? :) Z tego co wiem to są kompresory plików typu bat2exe, WinZip/RAR i CeXe które hmm "chronią" przed dekompilacją, więc porównywanie plików w takim wypadku nie miało by sensu. Jest też oczywiście Vista Converter, ale tu nie wiem po co porównywać pliki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialem juz kilka antydekompilatorow i wszystkie sprawdzam - na forum GMC jest kilka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hrmpf. Porównywarki plików to flagowe narzędzia saveeditorów/crackerów/moderów itp. Służą nie tyle do porównywania, co do szybkiego wyszukiwania zasobów w pliku i ich identyfikacji (np. załóżmy że mamy save nr. 1. Żeby sprawdzić gdzie zapisywane jest złoto wydajemy w grzę kasę, i robimy save nr. 2. Porównujemy je i program zwróci offsety i co i gdzie było zmienione). A to co ty zrobiłeś to w sumie niewiadomo po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie sztuka: robisz cos co Ci sie przyda, pokazujesz, a i tak wiekszosci sie nie przyda, bo na co? ;D Ja sam sobie wstawie 2/5 za to ze chociaz dziala i robi to co mi bylo potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest wlasnie sztuka: robisz cos co Ci sie przyda, pokazujesz, a i tak wiekszosci sie nie przyda, bo na co? ;D Ja sam sobie wstawie 2/5 za to ze chociaz dziala i robi to co mi bylo potrzebne :)

 

A czy to nie jest zakazane wstawiać sobie oceny? :D W regulaminie tego nie ma, ale już coś chyba o tym mówiono... A programik rox/sux już sam nie wiem. dam 3 na zachętę, mwahaahhahaha xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...