Skocz do zawartości

duża mapa


rzepek

Rekomendowane odpowiedzi

poza tym gm nie czyta png ladowanych z zewnatrz, jak juz to jpg jest najlepszym wyjsciem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz wybierac miedzy jakoscia a waga grafiki to w gm wybiera sie to drugie bo tlo i tak nie musi byc w detalach -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zapisuje do JPG w Paint, albo jak się kompresji dobrze ustawić nie umie, to potem nic nie widać. Jak się ma porządny program do grafiki i umie się ustawić jakość, wygładzanie, podpróbkowanie, metodę DCT i resetowanie markerów, to plik JPG może tylko w nieznacznym stopniu odbiegać od pliku nieskompresowanego i zajmować dużo mniej miejsca na dysku.

Poza tym, zawsze istnieje GIF. Każdy lepszy program graficzny potrafi tak przekształcić obraz do GIF, by stwarzał pozory, że nie różni się w znaczącym stopniu od oryginału - odpowiednio ustawiona paleta, dithering...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale tu chyba nie chodzi o to ile zajmuje tylko o ilosc pikseli, bo jak zmniejszyłem rozmiar (zmniejszylem detale) w jpg, i teraz mi zajmuje 800 kb, to teraz dalej mi muli na tym rozmiarze mapy.

a musi byc wszystko w exe czy moze byc osobno, i zeby sie ladowalo jak program tego zapragnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PNG to dziwny format kiedyś przekształciłem obrazek który miał 4 mb w png i z 4 mb zmieniło sie na 100 kB za drugim razem obrazek 800x600 miał 1.8 mB (ten pierwszy miał 1600x1200) formatu gif nie polecam bo kiedyś zapisałem teksturę w gif i mi jakieś kropki wyskoczyły jeśli chodzi o tła to najlepiej jakimś dobrym programem zrobić JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...