Skocz do zawartości

[M:TG] Keywordy, które należy znać i używać, bo są nasze!


dziadekkleofas

Rekomendowane odpowiedzi

Silence - If there were no spells played after this spell and there are no other spells on the stack, <do sth>

Anger - <zrób siamto> for each card with the same name as this card on the stack.

Shortcircuit - Each other spell's controller loses one life unless that spell shares a color with this spell.

Doublepost (x) - When the Xth spell after this spell is played, if this spell is on the stack, copy it except for its harmony ability.

<koszt>: Debug <właściwość czaru> - <koszt>: put a card in your hand with <właściwość czaru> on the stack after this spell. If you do, return this spell to your hand.

 

Oczywiście nie piszemy całych opasłych opisów tych abilitek, tylko same abilitki, np. gdy napiszemy "Silence - Zrób siamto" to już będziemy wiedzieć, że to się wykona jak wróg odpowie inną kartą.

 

Po polsku (zgrubsza):

 

Cisza - Kiedy w stosie nie znajdują się żadne inne karty, <blebleble.>

Złość - <zrób siamto> dla każdej karty o tej samej nazwie w stosie.

Zwarcie - Kiedy zagrasz tą kartę, za każdy spell w stosie ich kontroler traci 1 life jeśli nie dzieli koloru z tą kartą.

Doublepost (x) - Po (x) kartach w stosie po tym spellu połóż na stos kopię tej karty bez właściwości "Harmonia".

Mądrość <koszt> - <właściwość czaru> - Wyrzuć ze stosu kartę do ręki, a na jej miejsce wrzuć inną kartę z ręki bez płacenia jej kosztu zgadzającą się z podanymi właściwościami czaru. Dostaje on "Flash".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem o tym secie i doszedłem do wniosku, że większość proponowanych mechanik będzie ledwo widoczna w Limited. Taki efekt byłby, hm, smutny. Myślałem więc, co zrobić, żeby tego uniknąć i doszedłem do następujących wniosków:

 

- Prawdopodobnie nasz set będzie potrzebował więcej instantów niż zwykle, z czego spora część powinna mieć przystępne koszty.

- Żeby rozgrywka w Limited nie zwalniała nagle pod wpływem powyższego, cięcia te powinny odbywać się z jak najmniejszymi stratami dla stworów.

- Potrzebujemy jakiegoś keyworda dla stworów. Może zamiast Złości?

- Przyda się troszkę więcej niż zwykle tzw. cantripów, czyli czarów, które posiadają dodatkowy efekt "Draw a card".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...