Skocz do zawartości

Zablokowane Pytania o lagowanie gry


Paqoo

Rekomendowane odpowiedzi

Już jakoś sobie radzę z grą, ale mam problemy z płynnością. Coraz więcej się w niej pojawia i mój system statystyk chyba lekko kuluje.

 

Jest coś takiego, że jak obiekt zostaje w room generuje "ruch", jak go kasujemy to oczyszczamy pamięć. TAK?

Moje menusy ciągle się tworzą i są oparte na visible. To znaczy, że nie są usuwane. Poza tym mają wiele akcji w STEP i DRAW. Co mogę zrobić żeby to jakoś zmienić? Jak najlepiej tworzyć menu? Na czym oparte? A właściwie statystyki dla ścisłości.. Bo już powoli dzieje się coraz gorzej. Gra się zaczyna tak mulić, że nie działa już ekwipunek :blink: , a czasami są freezy kilku sekundowe.. :huh: Co z tym robić?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast tworzyć menu i statystyki to po prosty deaktywizuj visible. I sprawdź czy gdzieś w step nie masz instance_create, znaczyło by, ze tworzy 30 instancji na sekundę, to samo miałem w mojej grze, długo czasu minęło zanim doszedłem o co kaman ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu po tym, jak to mu nie pomogło.

 

Poza tym mają wiele akcji w STEP i DRAW. Co mogę zrobić żeby to jakoś zmienić?

 

Może ustaw warunek

GML
if (visible) {

// wszystkie akcje

}

Jak nie będzie widoczne to nie będzie nic wykonywać, bo po co jak użytkownik tego nie widzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja.. Dobra rada.

 

A z tymi lagami to ja nawet tych linków nie odpalam, bo wiem co to jest.

Użyłem tego po to żeby każdy sobie skojarzył o co chodzi :P

Jakby ta gra była przez neta to pewnie dzięki tym bugom byłyby LAGI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za double posta, ale to ważne co teraz powiem.

RADA Nobody DZIAłA! Miałem tyle tych obiektów na przyciski, menusy, panele że ich pozycje w step blokowały grę i tworzenie ich..

DZIĘKUJĘ BARDZO! Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...