Skocz do zawartości

Wielkie posunięcie - Wielka moc PowerXware


fervi (Skovv)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Mam coś, co będzie mogło wyglądać jak mocarstwo Wine xD Może przynajmniej na mnie:

Większość wie co to jest ReactOS

A więc, wiedziałem, że znajdują się tam takie rzeczy jak DLL, które oni napisali, więc chciałem je dodać

A przy okazji znalazłem "explorer.exe" i przy uruchomieniu wywalał, że nie ma biblioteki, po 10 minutach znalazłem

Nowy wygląd PowerXware może wyglądać tak |(prawie jak Win$hit)

http://img136.imageshack.us/img136/7985/powerxware2wj3.png

Żadna Cedega, Wine czy CrossOver nie ma takiego czegoś ;] I mieć nie będzie narazie ;]

 

I teraz moje pytanie, czy ktoś by z takiego czegoś używał?

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Osobiście wolałbym czyste wine lub reactos niż pokopiowane przez kogoś biblioteki z obu projektów. Takie coś to i ja mogę zrobić, tylko po co? Przecież te całe powerxware to program napisany w game makerze, który zawiera skróty do cudzych aplikacji + prościutke skrypty shellowe do pobrania linku, rozpakowania pliku, wejścia do katalogu i odpalenia programu. Ja bym wstydził sie wydawać takie coś. I jeszcze plujesz się na GPL, które obejmuje 99.99% Powerxware (oczywiście nie twojego autorstwa), samemu źródeł swojej aplikacji game makerowej nie chcesz dać. Ale z Ciebie brzydki troll linuksiarz. :)

 

To tak jakby Borek upublicznił projekt Almory za darmo, Ty byś pozmieniał tylko niektóre graficzki, potem zabezpieczył plik by nikt niepowołany do niego nie zajrzał, a potem podpisał się, że to Ty zrobiłeś grę i głosił na forum, że Twoja gra kładzie na łopaty Almorę (mimo, że oba projekty to praktycznie to samo z paroma kosmetycznymi wręcz różnicami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony co mógłbym zrobić?

Grę 3D? Takich to są tysiące

Grę MMORPG? to są setki

Gry 2D? Takich to wogóle miliony xD

Coś na bazie Wine? hmmm .... 10?

No i co z tego - jak coś jest ch**owe, to się tego nie robi. No i złe statystyki podajesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi, tylko prawda jest taka, że domowi użytkownicy Linuksa będą używać Wine, bo jest najlepiej udokumentowane i jest dużo materiałów na jego temat w internecie. Jak będą chcieli ułatwień związanych z odpalaniem gier, to kupią Cedegę, bo ta nakładka na Wine ma dobrą renomę i zbiera świetne recenzje. Firmy jak będą potrzebować Windowsowego oprogramowania to zakupią Crossover Linux bądź Win4Lin, bo mają profesjonalny support. Jeszcze teraz do tego wszystkiego wyszedł Crossover Games, który też ma bardzo profesjonalny support i jest do tego tworzony przez firmę znaną w Linuksowym światku -> Codeweavers. Do tego jeszcze jest PlayOnLinux, który ma bardzo podobne działanie do Twojego PowerXware, a wielokrotnie mniej miejsca zajmuje na dysku i jest otwartoźródłowy, a to linuksowe geeki cenią sobie.

Sam widzisz, że PowerXware ma zerową siłę przebicia. Zajmij się czymś lepszym.

 

@Harvester:

Z takim podejściem jak Twoje, to by w ogóle programy nie powstawały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marmot

Jak ma mniej miejsca zajmować jak PlayOnLinux to nakładka graficzna na wine, a PowerXware to Nakładka graficzna+Wine?

Pozatym, jak ktoś nie ma kasy to będzie wolał zassać PXW, niż kupuwać subskrycje cedegi, pozatym Cedega tyle kosztuje jakby potrafiła uruchamiać wszystko, a wielki guzik uruchamia, bo testowałem ...

 

@Tuxman

To raczej niemożliwe, ponieważ Wine i PowerXware to mniej więcej to samo, tylko że powerxware ma dodatki do wine

 

@ALL

Zresztą każdy Interpreter, taki jak Cedega czy CrossOver zaczynało od takiego czegoś, a patrzcie jak teraz wygląda ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Graficzne GUI

- Coś w stylu installer w CrossOver

- Ten S-explorer

- Skrypter

 

To tyle takich ciekawych, a nieciekawych

- Dokumentacja (w 2.0) Gadająca (w MP3) i tekstowa

- Możliwość wyboru Wine (takie jak Cedega czy CrossOver Wine itp.)

- Myslę nad Dosbox, odpowiednio przerobić (2.0 i dalej)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Po to:

1. Żeby szybciej działało.

2. Żeby można było skompilować pod konkretną architekturę.

3. Żeby aplikacja na Linuksa była skompilowana na Linuksa.

4. Z Wine jest tak, że raz coś działa, raz nie. U jednych działa, u drugich nie. Lepiej zrobić natywnie odpalane pod Linuksem, to jest wtedy 100% pewności co do tego, że będzie działać.

5. Żeby mniej zajmowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Celem projektu Wine jest stworzenie dla linuksa windowsowego api, natomiast Reactos - systemu kompatybilnego z windowsem i mimo współpracy każdy robi co do niego należy. Natomiast taki Fervi wziął Wine, skopiował eksplorera z Reactosa i się cieszy, że stworzył coś lepszego od... Wine. No istna paranoja... Na dodatek tworzy program do obsługi w GMie. Fajnie, może ja też stworzę jakąś aplikację dla windowsa, który będzie wymagał cygwina, hehe. :)

 

Fervi, napisz program w C++, Pythonie czy czym tam chcesz, ale żeby było natywne pod linuksa, to wtedy pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...