Skocz do zawartości

Yum - Problem ;/


fervi (Skovv)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Siedze na moim Dell Latitude C600 z Auroxem 11.0 i chce zainstalować dpkg i synaptica xD i mam zgrzyt

Nie może się dostać do pliku z serwerami, no i piszę, że nie ma serwów, więc gdzie mam wgrać, na fedora.pl przeczytałem, że do yum.conf, ale nie działa

 

Z góry dziękuje Fęrvi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Siedze na moim Dell Latitude C600 z Auroxem 11.0 i chce zainstalować dpkg i synaptica xD i mam zgrzyt

Nie może się dostać do pliku z serwerami, no i piszę, że nie ma serwów, więc gdzie mam wgrać, na fedora.pl przeczytałem, że do yum.conf, ale nie działa

 

Z góry dziękuje Fęrvi

Fedora obsługuje paczki debianowe? oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyobrażasz sobie wgranie dpkg pod Auroxem. Aurox to system z rodziny Red Hatów, a dpkg jest dedykowany systemom z rodziny Debianów, czyli co jak co, ale nie wiem jak ty chcesz tego dokonać. Odpowiednikiem komendy do instalacji programu z paczki .deb "dpkg -i" do instalacji programu z paczki .rpm jest o ile się nie myle "rpm -ivh". Zresztą, po co ci Synaptic, jak ten wymaga APT, a znowu ten DPKG, a co do DPKG to już pisałem ;p ? Sensowniejsze by były menedżery pakietów dedykowane pod Red Hatowce, ale te zazwyczaj mają własne takowe menedżery wbudowane w system (szukaj w zarządzaniu systemem czy cuś takiego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne propo, Aurox nie jest rozwijany, autor porzucił projekt. Więc niewidze sensu go używania, baa nawet myślenia o nim. Jeszcze o tym co pisał Marmot (dodanie ofc. :) ). Mi się wydaje, że dpkg obsługuje tylko pakiety .deb? A Red Hatowce nie obslugują .deb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...