Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę bardzo dużo informacji podałeś. Kiedy zakładasz takie tematy musisz podać: ilość wymiarów, sposób poruszania się, system interakcji, ewentualny system walki(bardzo popularny w RPGach), aspekty interface, podgatunek(klasyczny, japoński, action, hack'n'slash, a może coś innowacyjnego?) no i konwencję do jakiej byłoby, to dostosowane. A więc: rozwiń myśl o ile ją masz. Aha. I wiedz, że nikt za ciebie nie napisze całej gry. Co najwyżej wspomorzemy cię merytoryką metodyczną i wskażemy odpowiednie przykłady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę bardzo dużo informacji podałeś. Kiedy zakładasz takie tematy musisz podać: ilość wymiarów, sposób poruszania się, system interakcji, ewentualny system walki(bardzo popularny w RPGach), aspekty interface, podgatunek(klasyczny, japoński, action, hack'n'slash, a może coś innowacyjnego?) no i konwencję do jakiej byłoby, to dostosowane. A więc: rozwiń myśl o ile ją masz. Aha. I wiedz, że nikt za ciebie nie napisze całej gry. Co najwyżej wspomorzemy cię merytoryką metodyczną i wskażemy odpowiednie przykłady.

 

 

Noto tak:

-chodzenie strzałkami

-zbieranie itemów

-panel życia i EQ

-potwory i atakowanie ich

 

 

Tyle chyba informacji wystarczy

 

 

I wiedz, że nikt za ciebie nie napisze całej gry.

 

I ja nie chce żeby ktoś za mnie napisał grę tylko chce żeby mi pomógł od czego zacząc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus, były tysiące takich tematów... wystarczyło poszukać. Są przykłady nawet w zasobach GMClanu...

Nie prościej będzie mu od razu podać odpowiednie linki ...?

Beczo

A co, niech sam poszuka!

Yoda

 

 

Wiem że takie tematy były ale przykłady wszystkie wymagały zarejestrowaniej wersji game makera :( :crying: :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele prostych gier robiłem

 

NP:

-pacman

-snake

-pink ponk

i tym podobne

ping pong

Noto tak:

-chodzenie strzałkami

-zbieranie itemów

-panel życia i EQ

-potwory i atakowanie ich

Bardzo rozbudowany design doc. Gratz. :thumbsup:

Wiem że takie tematy były ale przykłady wszystkie wymagały zarejestrowaniej wersji game makera

Przykro mi, ale tak z RPGiem nie pociągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wystarcza. Wierz mi, że żeby zrobić RPGa potrzeba dużo doświadczenia - wiem, bo sam robiłem.

 

Dlaczego ? sam robie i nieźle mi idzie i nie widze przeszkód by można zrobić RPG bez dużego doświadczenia. Sam nie jestem zbyt dobry w GML'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ? sam robie i nieźle mi idzie i nie widze przeszkód by można zrobić RPG bez dużego doświadczenia. Sam nie jestem zbyt dobry w GML'u

Tak i na pewno jest świetnie zoptymalizowany, ma znakomicie napisany system i jest w pełni uniwersalny. Spójrzmy prawdzie w oczy napisanie RPGa != napisaniu RPGa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Uwaga!

To forum służy do zamieszczania gotowych przykładów i silników, nie do poszukiwań!

 

<_< Zamiesc to na przykladach a zreszta tam i tak jest ich pelno. Ostrzezenie powinienes dostac.

Edytowane przez Mimek
Odświeżanie tematu sprzed roku + zabawa w moda. Warn. Mimek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...