Skocz do zawartości

Pare szczegolow odnosnie gry Viawww :)


Nobody

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanie odnosnie gier Viawww. Zrobilem sobie taki Battlesystem, ale jest okropnie niewydajny (przy wiekszej ilosci jednostek sa tysiace tur, dodatkowo strona sie okropnie dlugo laduje, a ze yoyo.pl to shit, przy dluzszym ladowaniu strony kasuje zmienne $_POST, przez co otrzymujemy 0 jednostek... (tylko w symulatorze, gra miala pobierac jednostki od razu z bazy)).

 

Jakby cos to link: http://www.m4l.yoyo.pl/simulator.php

 

I teraz pytanie do was. Jaki moglbym zrobic Battlesystem :) Na czym moglby polegac bo jak widac walka 1vs1 az po jednej lub drugiej stronie zabraknie jednostek jest monotonna.

 

I jeszcze nasunelo mi sie drugie pytanie :P Jak juz sie pewnie domysliliscie, to bedzie gra strategiczna. Na nazwy jednostek nie zwracajcie uwagi, to byl stary system do starej gry. Myslalem o grze w czasach 3 wojny swiatowej. Jak waszym zdaniem mogloby wygladac miasto? (czyli budowa itp.)

Myslalem albo o stylu ogame, albo miasto byloby 'mapką' 6x6. Wybiera sie jedno z pol i budynek jaki chce sie tam postawic. Niestety w tym mialbym male problemy z grafika. Chyba ze ktos od pixelartu moglby mi pomoc :) (ludzie na pewno by sie zdziwili taka grafika :P ale ma ona swoj urok)

 

Tak wiec prosze o pomysly, sugestie i zapraszam do pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grę w stylu OGame na pewno nei stawiaj - według mnie takie coś jest bez sensu.

 

Już lepiej zbudować wielką planszę, zrobić jakiś system ruchu w JS al'a My Fantasy (my-fantasy.net) - choć, heh, to może być trochę ciężko zrobić taki system ruvhu :P Ale coś w tym rodzaju chociaż. Masz strzałki i cie przesuwa. Bez płynnych animacji.

 

Co do tego, co jest teraz: bez komentarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co jest teraz to moj stary BattleSystem. Zdziwilbys sie ile ludzi gra w strategiczne Viawww. Dajmy na przyklad: OGame, GalaxyWars i pare innych rozgrywajacych sie w kosmosie, tez popularne, Travian, Plemiona... Mozna tu wymienic jeszcze pare tych bardziej popularnych, ale juz nie pamietam tytulow ;)

 

Ale co myslicie o tym widoku miasta, budowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawosci odpalilem tem "symulator", walnij zeby kazdy typ statkow walczyl jako jedna grupa z kolejnymi grupami wroga. Na koniec tury liczyl by o ile obie grupy zostaly uszczuplone... Idealny system to to nie jest ale zmniejszy liczbe pojedynkow

 

nie szalalem z iloscia statkow ale mialem ponat 9000+ tur na koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...