Skocz do zawartości

Wytłumaczy mi ktoś tą 'magie'?


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zaczołem interesować się nad bardziej 'skąplokowanymi' kodami, co prawda jestem początkujący więc dla mnie jakiś kod może być 'dziwaczny' a według was jest to zapewne najprostrzy kod a świecie... ale wszystkiego można się nauczyć :D .... a więc mam kilka pytań:

Po pierwsze chciał bym się dowiedzieć jak to działa, nie robie gry lecz proste 'zachowania' po to aby się połapać w tym języku więc po co odrazu robić jakąś grę... zauważyłem że same klocki nie wystarczają, zaczołem używać kodu, co zrobić aby napisać jakieś słowo i przypisać mu jakiś kod?

Nie wiem jak to się nazywa... jest tego sporo, zmienne, argumenty, warunki... itd... więc jak się tego używa, prośił bym o jakąś pomoc w opisaniu tego działania... co prawda kiedyś 'psychix' miał zorganizować jakieś internetowe kursy dzięki którym łatwo by było się połapać w tym języku... więc wytłumaczy lub objaśni mi ktoś? :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fervi = 1 //Zmienna Fervi równa się jeden

 

if fervi = 1 //Jeśli Fervi równa się jeden

{

show_message ("Fervi Jest") //Co ma się dziać, w tym przypadku komunikat fervi jest

}

else //jeśli nie

{

show_message ("Ferviego nie ma") //Jeśli Fervi = 0 to ma pokazać komunikat Ferviego nie ma

}

 

//;p śmieszna zmienna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...