Skocz do zawartości

zolty77

Użytkownicy
 • Postów

  46
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O zolty77

 • Urodziny 31.03.1986

Contact Methods

 • Website URL
  http://zolty77.cba.pl

Profile Fields

 • Skąd
  z Matki
 • Płeć
  Male

zolty77 Osiągnięcia

Chicken

Chicken (1/13)

0

Reputacja

 1. tak nie należy robić, ponieważ stworzy się dziesiątki instantów za jednym kliknięciem, ja to zazwyczaj robię z użyciem alarmu. wracam honor, to jednak przy kliknięciu klawisza klawiatury :crying:
 2. dzięki wielkie :D Opisze tutaj jak by ktoś potrzebował mamy trzy skrypty do zooma Script 1 scrMouseControlInit GML // Setup an enum for zoom in/out ZoomIn = 0; ZoomOut = 1; Script 2 scrMouseZoom GML switch (argument0) { case ZoomOut: { if (view_wview[0] <= (room_width - 64)) { view_wview[0] += 64; view_hview[0] += 48; view_xview[0] -= 32; view_yview[0] -= 24; } } break; case ZoomIn: { if (view_wview[0] > 512) { view_wview[0] -= 64; view_hview[0] -= 48; view_xview[0] += 32; view_yview[0] += 24; } } break; } ClampViewSettings(); Script 3 ClampViewSettings GML if (view_xview[0] <= 0) { view_xview[0] = 0; } if ((view_xview[0] + view_wview[0]) > room_width) { view_xview[0] = room_width - view_wview[0]; } if (view_yview[0] <= 0) { view_yview[0] = 0; } if ((view_yview[0] + view_hview[0]) > room_height) { view_yview[0] = room_height - view_hview[0]; } Tworzymy obiekt objMouseControl w Create GML scrMouseControlInit(); w Event Mouse Wheel UP GML scrMouseZoom(ZoomOut); w Event Mouse Wheel DOWN GML scrMouseZoom(ZoomIn);
 3. Zrobiłem zoom scrolem, ale nie mam pojęcia jak zrobić żeby zoomowało mi do środka mapy a nie do rogu? widok z góry 2D Druga sprawa to żeby obiekty się nie scalowały. Obecny kod:w Event Mouse Wheel up GML view_wview[0] = max(640, view_wview[0] - 20); view_hview[0] = view_wview[0] * 0.75; Dodatkowo później mam zamiar zrobić przesówanie obrazu za pomocą myszki.
 4. Jak by ktoś chciał zobaczyć postępy https://www.dropbox.com/s/zosjw1rnk61fcjw/C...ult-1.0.0.2.exe
 5. Ja używam GMS :) to znaczy że to nie ma wpływu na wydajność?
 6. Pracuje już nad tym metodą prób i błędów, bo aż takiego doświadczenia nie mam No nie ma to jak od razu rzucić się na głęboką wodę :D ale dzięki temu szybciej się uczę. A czy przypadkiem między tym : GML Draw_Panel._idn=0; A Tym: GML with Draw_Panel _idn=0; nie ma żadnej różnicy? I czy lepiej zrobić panel na którym będą informacje z obiektu? czy lepiej rysować w Drawie?
 7. Szczerze to mi skomplikowało życie :D ponieważ zaznaczanie mam na kliknięcie myszki jak i na zaznaczenie ramówką jak to bywa w strategiach używając funkcji GML with Aircrafts if (collision_rectangle(global.xx1,global.yy1,global.xx2,global.yy2,id,1,0)) { Draw_Panel._idn=id; } with Aircrafts if (collision_point(global.xx1,global.yy1,id,1,0)) { Draw_Panel._idn=id; } with Base_player if (collision_rectangle(global.xx1,global.yy1,global.xx2,global.yy2,id,1,0)) { Draw_Panel._idn=id; } with Base_player if (collision_point(global.xx1,global.yy1,id,1,0)) { Draw_Panel._idn=id; }
 8. To mi się na pewno przyda, bo nie wykorzystuje tak procka, dzięki wielkie. :cheers: a jednak aktualizują się dane w czasie rzeczywistym.
 9. Tylko to już dla mnie za bardzo skomplikowane, a jak będą mi się tworzyły nowe obiekty.. dzięki za optymalizację kodu, nie wiem czemu mi to wcześniej nie działało tylko wyświetlało wszystkie informacje ze wszystkich obiektów na raz. Za bardzo nie wiem o co chodzi i jak to zrobić. jak jest odznaczone to panel znika, będzie więcej pola widzenia a jak jest kilka obiektów to zostaje chyba ten z najwyższym id, jak dla mnie może tak zostać.
 10. Jakoś sobie poradziłem.. oczywiście podzielę się w Stepie obiektu: GML xx = id.x; yy = id.y; w Drawie innego obiektu do rysowania: GML with F16 if (id.selected = true) { draw_rectangle_color(750,15,1010,585,c_gray,c_white,c_gray,c_white,0); with id draw_text(760,25,id.xx); with id draw_text(760,45,id.yy); } pozdro.
 11. Jak w tytule, mam dużo obiektów i chce zrobić tak, aby po kliknięciu na każdy z nich w panelu obok wyświetlały się informacje o nim, np współrzędne itp. jeżeli mam kilka obiektów o tej samej nazwie. udało mi się już zrobić, że mogę zaznaczać obiekty i każdy zaznaczony obiekt ma zmienną, że jest zaznaczony, jak to dalej ugryźć?
 12. Dzięki wielkie, teraz ogrom możliwości się zwiększył :D
 13. Witam, mam dwa obiekty na sobie i chciał bym klikając myszką zaznaczyć tylko jeden, dla lepszego wyobrażenia.. widok z góry 2D jest lotnisko, na nim samolot i klikając LPM na te dwa obiekty zaznaczyć tylko samolot a gdy samolot odleci żeby zaznaczyć tylko lotnisko, było by łatwo gdyby to był tylko jeden typ samolotu, więc czy da się za pomocą np. GML position_meeting(x,y,wszystko inne niż lotnisko) instance_place(x,y,wszystko inne niż lotnisko) instance_position(x,y,wszystko inne niż lotnisko) nie chce w miejscu "wszystko inne niż lotnisko" wpisywać kilkudziesięciu różnych obiektów. głównie chodzi mi mi o to czy w miejscu wpisania obiektu w tych funkcjach da się jakoś wpisać inne obiekty prócz jakiś konkretnych ?
 14. Wielkie dzięki :lol2: Zrobiłem tak i mam wszystko czego mi trzeba. GML if (go = true) //Wybieranie kierunku { mp_potential_settings(max_angle,1,0,0) mp_potential_step( xx , yy , cruise,true ); }
×
×
 • Dodaj nową pozycję...