Skocz do zawartości

Kamil_Wit

Użytkownicy
 • Postów

  37
 • Dołączył

 • Ostatnia wizyta

O Kamil_Wit

 • Urodziny 05.12.1993

O mnie

Osiągnięcia Kamil_Wit

Chicken

Chicken (1/13)

0

Reputacja

 1. Ten z spritsami to w jednym spritsie jest 52kart(As itp.) mógłbym to zrobić image_index , ale nie wiem czy póżniej jak dodam edit decka to jak zrobić zamiane. Mam probelm z skryptem tasowania i dobierania kart otóż ciągle dobieram to samą karte. deck create: global.mydeck[0]=DarkBlade global.mydeck[1]=ElementalHeroSparkman global.mydeck[2]=LusterDragon i=0; global.n = 1; card_drawn=global.mydeck[global.n-1] Step: if keyboard_check_pressed(ord("D"))&& position_empty(hand.x,hand.y)then global.n+=1 else if keyboard_check_pressed(ord("D"))&& position_empty(hand2.x,hand2.y)then global.n+=1 else if keyboard_check_pressed(ord("D"))&& position_empty(hand3.x,hand3.y)then global.n+=1 Draw: if keyboard_check_released(ord("D"))&& position_empty(hand.x,hand.y)then instance_create(hand.x,hand.y,card_drawn) else if keyboard_check_released(ord("D"))&& position_empty(hand2.x,hand2.y)then instance_create(hand2.x,hand2.y,card_drawn) else if keyboard_check_released(ord("D"))&& position_empty(hand3.x,hand3.y)then instance_create(hand3.x,hand3.y,card_drawn) realesa o key: var swap, randomcard; for (i=0; i<=2; i+=1) { randomcard=floor(random(2)) swap=global.mydeck[i] global.mydeck[i]=global.mydeck[randomcard] global.mydeck[randomcard]=swap } script draw: var negg; if(ds_list_size(deck)==0) return -1; //reads top card (then deletes it) negg = ds_list_find_value(deck,0); ds_list_delete(deck,0); //return card name return negg; script:shuffle negg=ds_list_size(deck); counter=0; while(ds_list_size(deck)>0) { ds_list_add(shuffler,ds_list_find_value(deck,0)); ds_list_delete(deck,0); counter+=1; if(counter==negg) break; } //clears deck to make sure no cards remain ds_list_clear(deck); counter=0; //reshuffle deck (read shuffler in different order) while(ds_list_size(shuffler)>0) { p=floor(random(ds_list_size(shuffler))); ds_list_add(deck,ds_list_find_value(shuffler,p)); ds_list_delete(shuffler,p); counter+=1; if(counter==negg) break; } //clear shuffler ds_list_clear(shuffler); script setupdeck: for(i=0;i<2;i+=1) ds_list_add(deck,i);
 2. Dzieki. Mam problem z random card drawing i shufle.Znalazłem kilka przykładów, ale albo tyczyły sprites albo wyskakiwały błędy lub dobierałem ciągle tąm samą karte.Zna ktoś/mógłby zrobić dobry przykład dobierania karty(nie z spritsów)
 3. jaki jest skrtpy aby w danym romie wszystkow widziało się dwa razy mniejsze?
 4. ok wiem o co ci chodzi ale taki tamat może się bardzo przydać ludziom którzy chcą zrobić TCG. Nie chce aby ktoś od razu robił dla mnie 1 przykład i rozwiazał moje problemy :jezor: .Jak cos z tego umiesz zrobić to podziel się przynajmniej z tym co chcesz :thumbsup: Myslałem jak to sam zrobić ale mam kilka problemów przy tym jak bardzo dużo tam problemów może być xd.Musze się nauczyć 3D o czym nie wspomniałem.I inne rzeczy.... Lecz nie wszystko umiem nigdy nie robiłem TCG a chciałbym może gdyby każdy rozwiazał 1 problem to odrazu możemy napisać tutorial jak zrobić TCG.Albo pózniej przypiac temat bo sadze że gra TCG to bardzo fajna sprawa.
 5. To z tego że nie mam najnowszej wersji gry ,że gdy wchodze do gry pisze (nie dokładnie) sory ale nie masz najnowszej wersji, i nie możesz grać online, klikasz ok gra się wyłacza.Grałem w nią ponad 100H. Nie Jugiłoha tylko yugioh...żadna sztuka to byś mi pomógł założyłem ten temat żebyscie starali mi pomóc a nie posty typu: "e to żadna sztuka" albo "zapomnij nie pomoge ci" wkoncu to forum istnieje aby pomagać graczom. Magica też znam grałem kiedyś....Wiec postarajcie się przeczytac moje problemy z gra i mi pomóc a nie pisac bzdury typu "zapomnij" to po co wogóle ta osoba pisała posta??? Znacie jakies fajne przykłady TCg dajcie linka pomózcie a nie piście byle co.
 6. hmm TCG mam yugioh online2 (grałem) tyle że napisałem że nie moge dać scren beacuse nie mam najnowszej wersji gry.Kupić licencje nie dzięki wole zrobić gre from fans to fans ONLY. Wybrałem 1 opcje tylko że mam problemy xd.
 7. 1.Uzywasz (którym tam podnosisz np.kolizja;sory ale nie chciało mi sie czytać czym podnosisz itp.)wpiszujesz if colision (w player) z bronią;create in table....;destroy (do obiektu broni)...zmiene nie wiem o jakie ci zmiene chodzi sprite; stats. Sprite ciągle w playerze change the sprite....Stats w hero dajesz np global.atk = 1; global.atk + 1; Sumować wage też do każdego przedmiotu musisz dać global.waga = 100; a sumować wszystkie ......Nie wiem bo nigdy nie robiłem. Oto ci chodziło?
 8. no to ktoś mi pomoże? Znacie jakies fajne przykład TCG w game maker6?
 9. gre robie na przykładzie online darkmage,a te rzeczy co wymieniłem to nie wiem jak zrobić.
 10. Chce zrobić gre typu Yu-gi-oh online2 ale nie wiem jak zrobić kilka rzeczy. Jeszli znasz przykłady jakisz tcg w game makerze to daj linka(ale przykład nie w exe).Otóz mam kilka problemów i zrobiłem ten topic aby zamieszcić je tu i licze na rozwiazanie problemu.Nie wiem czy grał ktoś w YGO online 2 wiec w najbliższym czasie zrobie kilka screenshots i umieszcze w sieci...... Nie wiem jak zrobić taki duel w YGO online2 że P1 widzi siebie na dole, a P2 też. Nie wiem jak zrobić że gdy jest tura P1 draw phase to dobiera losowa karte(widziałem przykład jakiś ale tam wszystko było w 1 sprite jakies 43 karty od2-A + karta?)Dany potwór ma dany atak da się wywołacz skryptem cos w rodzaju kolizji aby zatakował potwora przeciwnika (jeśli go nie ma to traci życie, początkowe życie to8000LP) Jak przerobić przykład darkmage inventory na inventory z kartami i np.przycisk ABC robi że karty układają się według alfabetu.Albo jak sie kliknie zielony przycisk to pokazuje danego playera spells.Jak zrobić aby kiedy player przeciagnie karty z swoich "które ma" do decka, i skonczyl deck klika przycisk save deck to kiedy znowu wyjdzie z edit decka to ma now tamten deck...I kiedy wyłaczy gre znowu się zaloguje aby miał tamte karty,(które wczesniej układał) jako ten deck który jest w duelu.Do online game korzystam z przykładu DarkMage i już jest wbudowana database na stronie www.freesql.org... Jak przerobić trade z przykładu DarkMage na taki który widzi po prawej stronie Swoje karty które ma i gdy przeciagnie to P2 widzi to karte itd...Nie dodam screnów bo nie mam najnowszej gry(przekonałem się o tym jak chciałem zrobić screna).
 11. Wiec gdy wlaczam gre tworze serwer, wlaczam jeszcze raz to player2 nie widzi player1 i na odwrót. Link:https://gmclan.org/up1174_11_Game_net2.html
 12. Co do exe wiem ale specialnie tak zrobilem zeby moze ktos zauwazyl blad w kodzie to mi powiedzial. "menu-niewiadomo o co chodzi musialem do kodu zajrzec zeby zobaczyc co robi i wtedy zobaczylem ze to ENTER-em sie robi" pisalem powyzej przeczytaj enter.
 13. Demo mojej gry wersja:online i normal. link:https://gmclan.org/up1174.html screen: 1.http://img56.imageshack.us/my.php?image=scren1cb9.jpg 2.http://img233.imageshack.us/my.php?image=scren2co0.jpg Zapommialem wstawcie obiekt drzwi3 w room9 w game_net. :D t-rozmawiasz enter-potwiwerdzasz dialog/start gry spacja-atak To jest druga gra w moim życiu wiec prosze nie spodziewac sie za dużo. Gra jest typu rpg.
 14. Mam problem z pauza i inventory bo nie moge wrocic do mojej gry przed wlaczeniem.Próbowałem to zrobic ale wyskakuje bład.Link do gry http://www.gmclan.org/up1174.html gra jest typu rpg. Aby właczyc gre nacisniej enter.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...