Skocz do zawartości

Kulkis II - Zręcznościówka od góry z elementami logicznymi


skell

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mnie tam możę jeszcze nawet skądś pamięta, a to jako N00ba który tu swego czasu kiedyś pisał, a to może jeszcze jako większego n00ba z Przystani Kiepskich Gier gdy zwałem się jeszcze Bicyk.

Może ktoś mnie też pamięta z forum starego Buziol Games.

Nieważne, jak mnie znaliście, to już jestem inną, nową, lepszą osobą, a jak nie znacie to miło mi poznać.

 

Tyle tytułem wstępu.

 

Panie i panowie, chciałbym serdecznie zaprezentować moją pierwszą grę stworzoną w, tym jakże nie przewspaniałym, programie do tworzenia gier znanym jako Game Maker (Cóż, przez bardzo długi czas pisałem tylko i wyłącznie na angielskich forach, więc teraz mogę się wykazać mymi zdolnościami lingwistycznymi po polsku, co jest dużo łatwiejsze :)).

Gra się zwie Kulkis II (I tworzyłem ją półtora roku, ale to nieważne - byłem bardzo leniwy dawniej :P).

Czym ona jest? Aby nie zanudzać przedstawię to pokrótce - zwięźle i estetycznie!

 

Kulkis II - gra zręcznościowa z elementami logicznymi. Gra jest od góry, i poruszamy się kulkowatym stworkiem o nazwie Kulkis co pole.

Celem gry jest zniszczenie wszystkich kwadratowych-kolorowych bloczków. Jak? Otóż należy takowy opluć kwasem będąc takiego samego koloru jak zaatakowany bloczek. Oczywiście kolor samego siebie można zmienić poprzez oplucie kwasem kulistego-kolorowego bloczku :).

Cała filozofia sprowadza się do zniszczenia bloczków, zdobycia diamencików (Zarówno diamentowych jak i piłkowych) oraz dojściu do wyjścia w międzyczasie omijając różne przeszkadzajki i takie tam.

 

Tytuł: Kulkis II

Wersja: 1.00

Rozmiar pliku: 8.85mb

Typ: Zręcznościówka logicznawa

Język: Angielski

Stworzone w: Game Maker 6.1

Wymagania: DirectX 9.0, Windows

Zmiana rozdzielczości: Tak, na 800x600

Zapisy: Automatycznie co etap

System żyć: Limit żyć na etap, brak Game Over ;)

Multiplayer: Niee

Pełny Ekran: Tak

 

Osobom niezaznajomionym z językiem angielskim polecam przeczytania sterowania tutaj, a osobom znającym polecam przeczytanie sterowania w grze:

Strzałki - Chodzenie

"Z" - Plucie kwasem

"X" - Kładzenie bomby (Jak posiadasz)

Escape - Powrót do menu

Ponadto Enter w menach.

Po zginięciu:

"R" - Rozpoczyna etap od nowa (Resetuje licznik żyć)

"C" - Kontynuacja etapu, pojawiasz się w ostatno zdobytym Checkpoincie lub na początku etapu

"Q" - Powrót do menu

 

Kilka Screenów na zachętę:

kii_scr_title_thumb.JPGkii_scr_easy1_thumb.JPGkii_scr_easy2_thumb.JPGkii_scr_logic1_thumb.JPGkii_scr_logic2_thumb.JPGkii_scr_hard1_thumb.JPGkii_scr_hard2_thumb.JPGkii_scr_extr1_thumb.JPGkii_scr_extr2_thumb.JPGkii_scr_go_thumb.JPG

 

To COŚ, bez czego obejść się nie można:

DOWNLOAD!

 

I na deser Creditsy:

Creditsy:

Grafika, dźwięki, programowanie, pomysł - Me, Mauricy Zarzycki.

Muzyka - Wszystkie muzyki można znaleźć tutak >www.modules.pl< :

- Dakota (Modules):

--> Easy Levels Tune - "Chio Chips"

--> Logical Levels Tune - "Binary World"

- Shyz (Modules):

--> Main Menu Tune - "Sunday"

- KeyG:

--> Level Select Tune - "8th"

- JosSs - (Modules):

--> Tutorial Levels Tune - "Billie Jean"

--> Ending Tune - "Modular Infinitum"

- Karlos:

--> Hard Levels Tune - "Angry Humpster"

- Lesnik:

--> Extremal Levels Tune - "Bees"

Special thanks to:

Cage - Za pomoc z grafiką

Shaltif - za stworzenie dodatku SXMS2 do GMa!

Dung Truong [DT] - za stworzenie Browser DLLa!

 

 

Dziękuje za uwage i życzę dobrej zabawy!

Mam nadzieje że nikogo nie zniechęciłem tym rozbudowanym tekstem :D

 

"Keep going"

-Maurycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Dobra, zagrałem. Przyjemna gierka, grafika w porządku itd. itp. ;) Nie mam czasu się teraz rozpisywać. A propos, plansza "pitting crates" ma drugi wariant przejścia, nie wiem czy zamierzony czy też z nieuwagi. Otóż jeżeli z punktu startu idziemy cały czas w prawo, to dojdziemy do ostatniego skrzyżowania. Na nim jeżeli idziemy od góry do dołu, to nie przepychamy jednej ze skrzynek przez to skrzyżowanie, lecz wystarczy umiejscowić ją na środku, cofnąć się i przepchać skrzynkę przez skrzyżowanie od prawej do lewej aż do samego wyjścia. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było napisać, że jesteś bratem buziola. Nie prościej? ;)

 

Ale korzystając z okazji że po raz pierwszy od dobrych lat wypowiadam się na jakimś polskim forum to chciałem się rozpisać =P.

Poza tym nie chce wykorzystywać tej znajomości =P.

 

Ale to oczywiste Ranma :3 Miło Cię widzieć Skell

 

A dziękuje bardzo :P.

 

Dobra, zagrałem. Przyjemna gierka, grafika w porządku itd. itp. ;) Nie mam czasu się teraz rozpisywać. A propos, plansza "pitting crates" ma drugi wariant przejścia, nie wiem czy zamierzony czy też z nieuwagi. Otóż jeżeli z punktu startu idziemy cały czas w prawo, to dojdziemy do ostatniego skrzyżowania. Na nim jeżeli idziemy od góry do dołu, to nie przepychamy jednej ze skrzynek przez to skrzyżowanie, lecz wystarczy umiejscowić ją na środku, cofnąć się i przepchać skrzynkę przez skrzyżowanie od prawej do lewej aż do samego wyjścia. ;)

Hmm...

To było bardzo niezamierzone :P. Nie mam zamiaru już tego poprawiać ale dzięki :). Jak ktoś jest dostatecznie inteligentny to sobie będzie mógł etap skrócić :P.

 

No i dzięki za pozytywny komentarz :)

 

-Maurycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...