Skocz do zawartości

Vertexy.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem po raz pierwszy obczaić te vertexy i już mam problem. Zrobiłem sobie rysowanie dowolnych wielokątów. Działa bez zarzutów, jednak inni twierdzą, że się im resetuje komputer. Co jest grane?

 

UWAGA - ZANIM POBIERZESZ ZAPISZ WSZYSTKIE DOKUMENTY!

 

https://gmclan.org/up5971_11_wielokaty.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojęcia czy to może być przyczyną, a sprawdzać nie będę, bo nie chce by mi się znowu pecet zrestartował, ale jakieś wątpliwości budzi u mnie tylko jeden fragment:

GML
draw_primitive_begin( pr_trianglefan );

for( i = 0; i < pointCount; i += 1; )

{

draw_vertex_color( pointX[ i ], pointY[ i ], c_blue, 1 );

draw_circle( pointX[ i ], pointY[ i ], 4, false );

}

draw_primitive_end();

Nie wiem, czy to może powodować takie rzeczy, ale może nie można tworzyć prymitywa z tylko jednym wierzchołkiem, albo może nie można rysować nic innego (tutaj okrąg) w trakcie rysowania prymitywa. Chociaż obstawiałbym na to pierwsze. Bo z tego co widzę to ewidentnie mojej karcie graficznej robi się niedobrze gdy to odpalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja Game Makera nie ma raczej nic do tego, jeżeli na 7 nie działa to i na 6.1 nie zadziała :) .

 

Miałem dokładnie takie same podejrzenia, co Platyna. Jeżeli ta pierwsza przyczyna, którą podał, jest prawidłowa, to myślę, że 2 punkty to też za mało :) . Przy pracy z vertexami w GMie zrozumiałem, jaki on jest głupi. Bo w każdym programie graficznym, gdy stworzymy kolejny trójkąt na trójkącie, to w odpowiednim miejscu powinien kolor znikać. W GMie oczywiście kolor jest rysowany podobnie, co jest dziwne :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...