Skocz do zawartości

Co byście chcieli zobaczyć w Sivile.


Tidimel

Rekomendowane odpowiedzi

SIVILE

 

Jak wiecie tworze bardzo kontrowersyjny projekt z powodu że pisze w C++. No to tak mam do was pytanie co chcielibyście zobaczyć w grze Sivile. Nie chce mi się na nowo pisać więc skopiuje z moich wcześniejszych opisów.

 

"Sivile będzie symulatorem życia bohatera Zenka. Tzn będziemy mieszkać w małym domku, małym miasteczku. Założeniem gry jest znaleźć Zenkowi dobrą prace, znaleźć żonę, założyć rodzinę. Co przy tym idzie? Oczywiście zakupy w pobliskim sklepie, gotowanie, spanie, wypróżnianie się. Gracze będą wiedzieć się o wszystkim o czym myśli Zenek. Znajdzie się też kilka różnych śmiesznych rzeczy typu bawienie się kaczuszką w wannie, sikanie pod drzewko. Granie na komputerze. Nasz bohater będzie grać w jedną z najbardziej kontrowersyjnych gier. Zenek będzie miał różne dziwne odzywki podczas gry na komputerze. Typu: "Co za boty" etc. Żeby nie było wątpliwości pisze to C++ Allegro. Zapraszam do odwiedzenia bloga projektu http://sivile.wordpress.com/"

 

+

 

 

"Oto sprawozdanie z zakończonych prac.

 

Zrobione:

 

+Spanie

 

+Korzystanie z toalety

 

+Spłukiwanie toalety

 

+Gotowanie 90%

 

+GUI

 

+Jedzenie 25%

 

+Scrooling mapy

 

+Kolizje

 

+Mapę ładuję z tablicy (może później zrobię map edytorka)

 

 

 

 

 

Do zrobienia: (mam już grafy tylko trzeba znaleźć czas na zrobienie)

 

 

-Siadanie na krzesło

 

-Lista potrzeb

 

-Granie na komputerze

 

Pozdrawiam."

 

 

 

Jeśli to za dużo czytania to można sobie popatrzeć na:

Blog

Projekt na GameDev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hm.... w grach symulacyjnych ważna jest realistyka. Też ważne, aby były jakieś nagłe przypadki, takie nierealne, które normalnemu człowiekowi się nie zdarzają... typu, w ogródku lądują kosmici... i zabierają ci kota. :P

Najlepiej obejrzyj kilka filmów, to nabierzesz pomysłów. :D

 

Staraj się, aby gra nie była monotonna. :P Zrób coś, czego nie ma w Simsach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dodać? Dużo zawodów, przykładowo: piłkarz, kucharz, rolnik, atleta, szwacz, budowlaniec itp. Oczywiście żeby praca nie wyglądała tak jak w simsach, tylko żeby normalnie, najpierw przez miasto przebijać się w korkach, a potem mini gierki związane z danym zawodem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm lenin dobry pomysł. W wersji 1.1 zrobię miasto, albo dodatek miasto xD, i będzie się mieszkać w mieście, oczywiście dostaniesz samochód itp. Na początku bohater będzie mieszkać w małym miasteczku, gdzie będzie mógł wykonywać pracę: grzybiarza, listonosza, leśniczego, sprzątaczki, ogrodnika, murarza itp. Wszystko co można robić w miasteczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej co mnie w tej grze wkurza to imię głównego bohatera - Zenek, to nie brzmi ani ciekawie ani śmiesznie. Ja radziłbym ci dać wybór graczowi nad imieniem swojego podopiecznego.

A co do zawodów: Sądze, że powinny się tam znaleść zawody ze szczebli dystrybucyjnych, no z grami związanymi. NP. na początku pracuje gdzieś w magazynach, potem awans, jest starszym magazyniarzem :D, potem dyrektorem ds. magazynów, potem transport, marketing, itd. :whip:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo poprostu dla mnie symulator życia, oznacza wszystko to, co można robić w prawdziwym życiu (fakt faktem, chyba nigdy się czegoś takiego nie doczekam, ale pomarzyć warto). Przykładowo - idziesz do sklepu, by kupić gazetę, ale na miejscu okazuje się, że nie starcza Ci kasy. A że to rano, śpieszy Ci się do roboty, to dajesz kosę w plecy sprzedawcy, zapieprzasz gazetę, i sru biegiem do roboty :sp_ike: :P

:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak w tym nic kontrowersyjnego nie ma. A jak ktoś ocenia zdolności usera po ilości kwadracików pod rangą to sam jest najzwyczajniejszym w świecie noobem. Dla przykładu, spójrzcie na moje kwadraciki, wg niektórych osób powinienem być gmclanowym mastahem i robić najlepsze w świecie gry, a to się mija z prawdą. Te kwadraciki to jedynie pokazują ile ktoś pisał na forum, a ja swego czasu bardzo dużo pisałem no i zostało ;p .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyj się po mieszkaniu i pomyśl, co na co dzień robisz. Nie wiem, oglądanie TV, przebieranie się, gadanie z innymi pikselami, jakieś sportowe activities... Może zamiast robić miliard klatek animacji do każdej czynności, ustaw możliwe czynności do wykonania na każdym obiekcie, ich rezultat (jakieś staty bohatera się powiększają, jakieś pomniejszają) i ilustruj je symbolicznie? Wtedy nie będzie "zrobiłem odkurzanie, 32,1%" (a tak w ogóle, po co pytasz się o jakieś exclusive czynności, które każdy by chciał mieć w grze, skoro jeszcze nie ma tych basic) :>. Btw. chyba za wcześnie zapowiadasz się z tą grą, skoro jeszcze (patrząc na progress) w zasadzie nie da się w nią grać :] Tak czy siak, powodzenia, jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Excolo czemu ty mówisz jak Andżelika z Włatców Much xD. Grać już się da, graficy i kumple już grali. Tylko że na razie nie ma zbyt wielkiego sensu grania, z czasem to się zmieni.

 

Lenin, zobaczę jak wyjdzie wersja 1.0, jak będzie wyglądała. Może już komercja zacznie się od wersji 1.0, a może od 1.4. Nie liczę na jakieś wielkie ceny gry. Po prostu symboliczna piąteczka przez SMS'a.

 

Pożyjemy, zobaczymy.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu symboliczna piąteczka przez SMS'a.

Tak właśnie myślałem ;p Pewnie i zakupię za tą cenę, aby przekonać się jak Ci poszedł projekt ;) Choć musisz pamiętać aby dać jak największą swobodę graczowi (bo takie simsy mimo wszystko tego nie umożliwiają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co mnie wkurzalo w simsach (jedyna gra na infie :o):

- Nie dawaj calej rodziny - niech gracz steruje jednym bohaterem - porownanie simsow do real zycia: ja musze myslec, czy mama, siostra, tata i babcia nie sa glodni, czy sie im nie chce isc do wc itp. - bez sensu <_< dla mnie najlepiej sie skupic na jednym "pupilku" :P Co najwyzej daj ze mozna sobie laske (potem zone ;)) znalezc, miec dzieci - to dodaje realizmu, urozmaica i utrudnia (przychodzisz z pracy, umeczony, a tu jeszcze czworka do wykarmienia, zabawienia itp. :P)

 

- Miasto - mozna sobie wyjsc z domu i pozwiedzac, spotkac ciekawych ludzi (zdobywac kumpli, przyjaciol, no i dzewczyne/chlopaka (najwazniejsza jest swoboda dla gracza - chce byc gejem/lesbijka, niech bedzie, ty tylko na tym zyskasz a napewno nie stracisz ;)) No i w zwiazku z miastem...

 

- Zakupy - na poczatek nie dostajesz od tak sobie 20000 - zalozmy - zlotych, a jedynie to co masz w portfelu (np. te 500) + domek po dziadku czy cos. Musisz kupowac jedzenie by przezyc i nabywac nowe meble i urzadzenia, a takze samochod.

 

- Swoboda w kreowaniu postaci - idziesz do fryzjera - robi ci fryzure, idziesz do croppa - kupujesz jakas odziez, ew. nie masz kasy - idziesz do lumpeksu xD

 

No to tyle - moglbym jeszcze dorzucic ladna grafe, ale teraz najwazniejsze zeby byla przejrzysta, jak zrobisz silnik i gra bedzie juz ukonczona, wtedy bedziesz upiekszal gre pod wzgledem graficznym.

 

Zycze ci powodzenia, a gre za 5 zl napewno kupie i dam ci zarobic przynajmniej a i sobie pogram w mila (mam nadzieje) odprezajaca gre ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się spoko będzie gra moje pomysły ^^ :

 

-Zdarzenia , w simsach najmniej jest zdarzeń np : że ktoś ci coś ukradnie , przychodzi do ciebie żebrak i inne , to jedno z najczęstszych zdarzeń w codziennym życiu ^^ (ale z tym żebrakiem przykład ^^)

 

-Konsola kodów

 

-Psujące sie rzeczy

 

-Ludzie naprawiający zepsute rzeczy

 

-Dużo prac do wykorzystania

 

-Cechy do wybrania np : Siła , zręczność , charyzma i inne , dzięki temu można było by określić do jakiej pracy najbardziej nadaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Konsola kodów

najbardziej by zepsula gre <_<

Rozumiem kody w strzelance, rtsie ale w symulatorze?!

 

EDIT: Aha - jeszcze jedno:

Widzialem na screenie, ze jest okienko z napiem, ze musisz ugotowac [...] - Jak dla mnie zbedne, gracz sam stwierdzi czy chce cos ugotowac czy tez nie i co chce zjesc - przeciez mozna pizze zamowic ;) A jesli juz zupe/drugie danie, to np. zrob liste rzeczy do kupienia :)

Oczywiscie to tylko moje rady, ktorych wcale nie musisz sluchac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pomysły ^^ :

 

-Zdarzenia , w simsach najmniej jest zdarzeń np : że ktoś ci coś ukradnie , przychodzi do ciebie żebrak i inne , to jedno z najczęstszych zdarzeń w codziennym życiu ^^ (ale z tym żebrakiem przykład ^^)

 

-Konsola kodów

 

-Psujące sie rzeczy

 

-Ludzie naprawiający zepsute rzeczy

 

-Dużo prac do wykorzystania

 

-Cechy do wybrania np : Siła , zręczność , charyzma i inne , dzięki temu można było by określić do jakiej pracy najbardziej nadaje

sry, ale jak dla mnie, to są pomysły wzięte z simsów, czyli ogólny żal <_<

Jak już ma robić, to sam z własnych pomysłów, a nie żerować na pomysłach maxisa, bo nic ciekawego jak dla mnie z tego by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...