Skocz do zawartości

Jestem nowy problem z score


Sarutobi

Rekomendowane odpowiedzi

w jakim evencie masz przejscie do nastepnego rooma?

kurde ślepy jestem, jak masz w step, to prawdo podobnie przy starcie nowego rooma sprawdza natychmiast ilosc punktow i znowu przerzuca cie do next rooma i tak az do wyczerpania wolnych roomow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na slepo to mozna tylko zgadywac. zrob cos z warunkiem decydujacym czy ma nastapic zmiana rooma tak zeby ci sie nie odpalal przy starcie nowej planszy...

albo wrzuc to na uploadera, akurat mam dobry humor to obejze co jest nie tak...(i ew poprawie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm to juz przekracza mozliwosci

 

 

___________________________________________

FATAL ERROR in

action number 1

of Step Event

for object your_ball_object:

 

Moving to next room after the last room.

 

EDIT:A ja mam wstawic te opcje w jakim objekcie

EDIT: Gdy pojawia sie ten error widac druga runde jeszcze nie zaczeta i wtedy jst ten blad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze to przekracza twoje mozliwosci, ale czytaj wszystkie posty, nie tylko ostatni. wrzuc to na uploadera, daj linka. Ja zobacze co z tym jest nie tak i wrzuce poprawiona wersje jak chcesz to nawet zmusze sie do napisania komentarzy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet rozwiazales wszystkie moje problemy a wiec odwalam sie od tego gadulstwa bo wiem gdzie te kody umieszczac i jest fajnie ale przerzuciłem sie na ustawianie opcji w tym gornym pasku gdzie bez takich opcji byc powinno i mam problem tzn 2 problemy:

 

1. Ustawilem score ale chce ustawic ze np jak zdobede (dalem sobie spokoj z all score) 100 punktow to chce aby przeszlo mi do nastepnego rooma i niewiem jak ustawic bo probowalem w step ustawic tak:

 

Step:

-go to the next room

-if score is equal to 100

 

Ale podczas gry miałem komunikat o bledzie. Gdzie popełniłem błąd ?

 

2. Chce ustawic ilosc lives ze jak zaczynam mam 5 lives. Gdy walnie we mnie pilka strace 1 zycie. i zycie sie utrwala ze np jak w 1 rundzie(roomie) strace 1 zycie i mam 4 to w 2 tez bede mial 4 itd. Odpowiedz na te oba pytania rozwiaze wszystkie moje problemy.

1. No bo zrobiłeś tak(step wykonuje co krok dane polecenie, a liczba kroków wykonywanych na sekundę to room_speed):

Przejdź do następnego rooma.

Sprawdź czy score jest równe 100, jeśli tak to wykonaj {nic}

Przy okazji proponuję ci używanie kodu, bo wtedy ułatwi ci to bardziej złożone akcje(warunki na klockach są makabrą).

Piszesz:

if score >= 100 then room_goto_next();

2. Zamiast ustawiać wartość w create gracza zrób tak:

-otwórz pierwszy room

-zakładka settings

-przycisk creation code

lives=5;

EDIT: Twój błąd polega na tym, że poprostu przenosi cię ciągle do następnego rooma(aż w końcu roomy się kończą i jest błąd)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YEEEAH właśnie odpowiedziałeś na to durne moje zapytanie ale mam jeszcze problem z życiami bo niewiem jak je ustawić bo chcę na początku 10 zyć a jak mnie walnie to stracic 1 zycie

Oprócz tego co ci napisałem to jeszcze w kolizji z przeciwnikiem zamiast restart room daj:

lives-=1;

lub klockiem Set Lives to, zaznacz relative i wpisz -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...