Skocz do zawartości

Pascal - char.


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Poczatkujący, jak początkujący laguje internet w sieci żeby poszukać czegoś :P ( mozliwe to tylko w słabo rozwiniętych sieciach ( małych ) ) :D Przeszukałem wiele stron o Pascalu i jeszcze w żadnym nie dowiedziałem się jak użyć zmiennej char :( A MI się wydaje, że każda taka zmienna ( chyba to tak się nazywa ) ma troszeczke inną budowę w kodzie ( jesli chodzi o jakąś procedure ) :] Więc, jak można uzyć takiej zmiennej, żeby po wpisaniu literki np. T otworzy mi się procedura jakaś ( jaką tam napisze :D ).

 

AAA i jeszcze jedno, jak można mieć wiele haseł, a nie tylko jedno hasło :] w takim kodzie:

 

program haslo;

uses crt;

var slowo:string;

begin

repeat writeln('Podaj hasło:');

read(slowo);

until slowo='ABC';

end.

 

Tu jedynie mam jedno hasło ABC, a jak zrobić żebym miał dwa hasła albo wiecej :] ( wiem że to troche śmieszne, ale nie wiem :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) No wiec tak... jesli chodzi o litere T to musisz sprawic zeby np program sie zatrzymal i poprosil o wcisniecie jakiegos klawisza ( komunikat albo menu z literkami )

 

procedure AAA; // procedura musi byc wprowadzona zanim zostanie wywolana

begin

writeln('Wykonuję procedurę AAA');

end;

 

// kilka linijek pozniej :P gdzies w glownej funkcji programu

 

writeln('wybierz opcje:');

writeln('t - wywolanie procedury');

writeln('x - zakonczenie programu');

 

getchar(znak); // nie wiem czy nazwa funkcji jest prawidlowa ale to mozesz sprawdzic w spisie funkcji. Chodzi o funkcje pobierającą znak z klawiatury.

if (znak='T') then AAA else exit(0);

 

2) Mozliwosci jest kilka. Mozesz trzymac hasla w osobnym pliku lub np tabeli i w petli sprawdzac wprowadzone haslo z kazdym w pliku lub tabeli ( ew liscie lub inneh dowolnej strukturze danych )

 

przykladu nie podam.. z prostej przyczyny. Zrobilbym wiecej bledow niz Ty wyciagnalbys z tego korzysci :-) Zbyt dlugo nie uzywalem pascala.

Btw co Cie napadlo zeby sie bawic w pascala :P to juz przezytek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pascal to nie taki straszny przeżytek :) ja go używam jak chce jakieś zadania matematyczne wykonać, coś zliczyć itp. jeżeli dobrze pamiętam to nawet niektóre firmy kożystają z programów tworzonych w pascalu :] np. pomiary, ceny itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...