Skocz do zawartości

NIEDOKOŃCZONA GRA SPRZED 3 LAT


Rekomendowane odpowiedzi

witam. jakiś czas temu- już pewnie nawet i 3 lata temu, tworzyłem sobie na programie gm8 własną gierke. niestety pech chciał, że w tym czasie moja maszyna zbuntowała sie i przestała działać. zanim uzbierałem na nową, zapał zelżał, entuzjazm sie skończył a chęci zabrakło więc porzuciłem prace nad grą. dziś, przeglądając stare płyty odnalazłem mój projekt i sie łezka w oku zakręciła, że już nie dokończe gry- a plany co do niej miałem ambitne. gra miała być przygodówką akcji na planszy przestrzennej- postać ma możliwość poruszania sie w 4 kierunkach+skosy, może skakać i spadać z wysokości.

w grze do tej pory umieściłem postać (bez ciekawej grafiki-acz kroczącą w czterech kierunkach i chyba skaczącą- niestety nawet nie zainstalowałem na nowym komputerze programu i nie sprawdziłem;/), grawitacje( tu udało mi sie osiągnąć coś niezwykle ciekawego: bardziej przy pomocy mojej pomysłowości niż znajomości klocków czy języka gml- z tego jestem dosyć dumny choć pomysł prosty. trzy lata temu nie spotkałem sie z tym rozwiązaniem, ale może teraz jest ono uznawane za stare i głupie :D)grawitacja na planszy na której można poruszać sie w góre,dół lewo i prawo+skosy, obiekty odbierające życie postaci(takie czaszeczki na podłodze :D), ograniczenie ścieżki na której postać chodzi i przedmioty, które kończą level przenosząc do następnego.

jeżeli ktoś chce sprawdzić jak to wygląda i być może zrobić na bazie tego swoją grę to zapraszam. w razie pytań prosze o kontakt, w razie podjęcia próby kontynuacji gry- z przyjemnością na bierząco śledziłbym postępy twórców.

oto link do niedokończonejgry hma.gmk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...