Skocz do zawartości

Formatowanie - odzyskiwanie danych.


TeoTN

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż mam dość powszechny problem, nawet poruszany parę razy na forum, ale chyba nie w tak ekstremalnej wersji.

Straciłem ważne dla mnie pliki w wyniku formatowania (źle zrobiona kopia zapasowa boli) i chciałbym je odzyskać.

Problemem jest to, że prawdopodobnie część z nich jest już nadpisana (ale nie więcej niż jednokrotnie ^^),

w każdym razie Stellar Phoenix Windows Data Recovery niespecjalnie sobie z tym poradził, tzn. znalazł te pliki, na których najbardziej mi zależy, ale po odzyskaniu są one bezużyteczne - typu fotografie ucięte do wąskiego paska, albo dokumenty Worda pełne krzaczków lub spacji. Podejrzewam, że to wina albo fragmentacji danych przed formatem, albo... nie wiem.

 

Ogólnie to wiem, że takie rzeczy są raczej niemożliwe, no ale mam nadzieję, że jest jakieś rozwiązanie (niekoniecznie kosztujące tyle co wizyta w OnTrack).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ściągnąłem, zaraz wypróbuję jeszcze ten. Natomiast zastanawia mnie inna rzecz: odzyskałem 3350 zdjęć przy pomocy programu Piriform Recuva, które były oznaczone jako Stan: znakomity, ale mimo wszystko nie daje się ich otworzyć (zajmują wiarygodną ilość miejsca na dysku...).

Czy ktoś wie dlaczego i jak to naprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...